Ziraat Bankası Taşıt Kredisi

Ziraat bankası, en düşük faizli taşıt kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Dilerseniz hemen “ziraat araç kredisine başvuru” yaparak, hesaplama bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankasının Taşıt Kredisi Nasıl Hesaplanır? Detaylı Hesaplama

Banka tarafından verilen araç kredi kampanyalarını hesaplamak oldukça basit! Dijital ortam üzerinden, “taşıt kredisine başvurma” yöntemi yeterli olacaktır. Başvuruya başladıktan hemen sonra detaylı bilgilendirme sayfası gelecektir. Bu tabloya ulaşmak için önce talep edilen para miktarı, taksit (vade) sayısı ve faiz oranını belirlemekle işe koyulabilir. Bu bilgileri girdikten hemen sonra ekrana “ödeme cetveli” veya “ödeme, taksit sayısı, vs.” gibi bir menü gelecektir. Bu menüye tıkladıktan hemen sonra ekrana gelecek bazı bilgiler şu şekildedir;

 1. Çekilen kredi miktarı.
 2. Ana para (faizsiz tutar) ödeme tutarı.
 3. Aylık ve yıllık faiz oranları.
 4. Vadeli olarak ödenecek, aylık taksit tutarı.
 5. Toplam taksit sayısı.
 6. Komisyonlar ve hizmet bedeli, vb.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm bu hesaplama bilgilerine ulaşmak için başvurma aşamasına geçiş yeterlidir. Tüm bu bilgilere göz attıktan sonra başvuruyu onaylamadan, iptal etme menüsü vardır. Yanı yapılan hesaplama bilgileri cazip gelmezse, başvuru iptal edilebilir.

ziraat bankasi tasit kredisi

Kredi Özellikleri Nelerdir?

 1. 0 (Sıfır) Km. veya 2. El araçlar için talep edilebilir. 2. El araçlar için en fazla 5 (beş) yaş sınırı vardır. Bir çok banka için geçerli olan bu yaş sınırlarını öğrenmek için şartlar sayfasına göz atabilirsiniz.
 2. 48 aya kadar (12, 24, 36, vb.) vade seçenekleri bulunmaktadır.
 3. Minibüs ve kamyonet gibi “hafif ticari” olarak geçen araçlar için kullanılabilir. Yalnız bu araçlar için hazırlanan ruhsatlar da, aracın “hususi” olarak kullanılacağı belirtilmiş olması gerekiyor.
 4. Satın alınan aracın (Sıfır veya ikinci el) ruhsatına, “rehinlidir” ibaresi konuluyor. Ayrıca bazı müşteriler için ek teminat isteme durumu söz konusu olabilir.
 5. Kredi süresi boyunca, “Hayat Sigortası” ve “Kasko” yapılıyor.
 6. %2.30, %2.32 ve %2.34 gibi faiz oranları ile karşılaşılabilir.

Banka skorunu sorgula

Ziraat Araç Kredisine Nasıl Başvuru Yapılır?

Ziraat araç kredisine başvurmak için bir çok farklı yöntem kulanılabilir. Alt kısımda belirtilen yöntemlerden biri kullanılarak, çok kolay ve hızlı bir şekilde başvuru işlemi tamamlanabilir.

 • Ziraat İnternet Sitesi

Bankanın resmi İnternet adresi üzerinden kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde başvurma olanağı sunuluyor. Tek bir tıkla, yukarıda verilen bilgilere ulaşılabilir. Ayrıca bireysel ve detaylı olarak; faiz oranları, vade (taksit) seçenekleri, işlem veya komisyon tutarları gibi bilgilere ulaşılabilir.

 • Ziraat Yerel Şubeleri

Bankanın en yakın şubesine giderek “ziraat taşıt kredisi başvuru formu” doldurulması yeterli olacaktır. Bu form, eksiksiz ve dikkatli bir şekilde doldurulması öneriliyor. Formu doldurduktan hemen sonra ilgili müşteri danışmanına teslim edilmesi yeterli olur. Müşteri temsilcisi, bu veya diğer “bankacılık hizmetleri” hakkında sorulan sorulara, detaylı ve net yanıtlar verecektir. Başvuran kişi şubeye giderken, yanına mutlaka kimlik belgesini (nüfus cüzdanı) alması gerekir.

 • Ziraat Mobil Uygulaması

Cep telefonu veya destekleyen diğer cihazlara “ziraat mobil uygulaması” indirilebilir. İndirme işleminin ardından giriş yaparak, başvuru tamamlanabilir.

 • ATM (Bankamatik) Cihazları

Bankanın en yakın atm’si üzerinden, bu işlem yapılabilir. Oldukça hızlı ve güvenli yöntemlerden biri olacaktır. En yakın bankamatik cihazının nerede olduğunu bulmak için sayfalarımız üzerinden tarama yapılabilir.

 • Ziraat İnternet Bankacılığı (şubesi)

Banka müşterileri için oldukça kolay ve hızlı bir yöntem olarak bilinir. Ayrıca bir çok banka müşterisi tarafından, sıklıkla kullanılmaktadır. İnternet şubesine giriş yaptıktan hemen sonra “krediler” menüsü üzerinden “ziraat taşıt kredi başvurusu” menüsüne giriş yapılabilir. Ortalama bir, iki dakika içerisinde işlemi tamamlama şansı bulunmaktadır. Ayrıca internet şubesi üzerinden kart, para transferi, fatura ödeme ve daha bir çok bankacılık işlemi yapılabilir.

 • Müşteri Hizmetleri (Çağrı Merkezi) Telefon Numarası

Ziraat çağrı merkezini arayıp; “araba kredisine başvurmak istiyorum.” denmesi yeterli olacaktır. Çağrı merkezinde görevli kişiler tarafından, oldukça etkili ve detaylı bilgiler alınabilir. Yeni çıkan kampanyalar ve avantajlı seçenekler hakkında da bilgi alınabilir.

İhtiyaç Duyulan Belgeler ve Gerekli Şartlar

Bu kampanya için bazı belge veya evraklar temin edilmesi gerekiyor. Gerekli olan belgeler şu şekildedir;

 • Kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport) fotokopileri.
 • Başvuru formu (eksiksiz ve doğru olarak) doldurulması.
 • Şube veya müşteriye göre ekstra veya farklı belgeler talep edilebiliyor.

Yukarıda belirtmiş olunan belge veya evraklara ek olarak, farklı veya ekstra talepler olabilir.

Ziraat IBAN numarası

Yukarıda bahsi geçen bankacılık hizmet bilgileri, bankanın resmi yayın organları kaynak alınarak hazırlanmıştır. Faiz oranları, vade (taksit) seçenekleri, en yüksek ve en düşük kredi miktarı ve diğer tüm bilgiler değişiklik gösterebilir. Bu hizmete ilişkin tüm şart, koşul, yazılı veya rakamsal değerleri, Ziraat Bankası tarafından değiştirilebilir. Ayrıca hizmeti sonlandırma veya herhangi bir maddesi üzerinde değişiklik yapma kararı, yine banka tarafından saklı tutulabilir.

Ziraat bankasının taşıt kredi kampanyası hakkında aklınıza takılan tüm soruları, aşağıdaki yorum kısmına yazabilirsiniz. Ayrıca bizi sosyal medya üzerinden takip ederek, en güncel kampanyaları yakından takip edebilirsiniz.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir