Ziraat Bankası IBAN Numarası

Ziraat bankası müşterilerinin, IBAN numaralarını öğrenmek için bir kaç seçeneği vardır. Üstelik şimdi “IBAN Hesaplama” menüsüne basarak, direkt olarak sorgulama yapabilirsiniz! Dilerseniz aşağıda belirtmiş olduğumuz herhangi bir yöntemi uygulayın ve hemen bu rakamlara ulaşın! Ayrıca aklınıza takılan herhangi bir husus olursa, sayfanın en alt kısmına yorum yazmayı unutmayınız.

SMS (cep telefonundan) IBAN Numarası Öğrenme

Ziraat bankası müşterileri için en kolay öğrenme yöntemlerinden biri “cep telefonundan iban numarasını öğrenmek” olacaktır. Hemen cep telefonunun mesaj gönderme kutucuğunu açarak; “IBANBILGI” yazdıktan sonra adınıza kayıtlı hesapla ilişkili olan “kartın son 6 rakamını” eklemeniz yeterli olacaktır. Ardından bu bilgileri 4747 numaralı, SMS hattına göndermeniz yeterli olacaktır.

ziraat bankasi iban numarasi

Örnek SMS sorgulaması: “IBANBILGI” (boşluk bırak) “565656” (kartının son 6 hanesini yaz) 4747’ye numaralı servise gönder. Yapmanız gereken işlem bu kadar basit! Bu mesajı gönderdikten kısa bir süre sonra son 6 numarasını belirtmiş olduğunuz bu kart hesabına ait iban numarası, cep telefonuna gelecektir.

Çağrı merkezi telefon numarası

 • Hangi saatler arası mesaj gönderebilirim?

7/24 ve her saat 4747 numaralı servise mesaj atarak, iban numaranı öğrenebilirsiniz.

 • IBAN numarasını öğrenmek için göndermiş olduğum SMS ücretli mi?

Hayır. Banka tarafından herhangi bir ücret talep edilmiyor fakat kullanmış olduğunuz operatör üzerinden 1 (bir) sms karşılığı ücretlendirme yansıtılabilir.

 • Banka kartının son 6 hanesini girsem olur mu?

Rakamlarını öğrenmek istediğiniz hesapla ilişkili olan, kart numarasının belirtilmiş olması gerekmektedir.

 • IBAN numaramı öğrenmek için hangi farklı yöntemleri kullanabilirim?

Aşağıda belirtmiş olduğumuz “İnternet üzerinden IBAN no sorgulama” yöntemini kullanabilir veya yerel şubeleri ziyaret edebilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Şubesinden IBAN No Hesaplama

Ziraat bankası İnternet bankacılığı adresine giriş yaparak, anında “iban no öğrenme” işlemi yapabilirsiniz. Bankanın resmi WEB sayfasına ulaşmak ve hesaplama işlemi yapmak için buraya tıklamanız yeterli olacaktır. Resmi WEB sayfasına giriş yaptıktan sonra sayfanın en alt, sol köşesinde bulunan “IBAN” sekmesine giriş yapınız. Giriş yaptıktan hemen sonra karşınıza 3 sorudan oluşan bir bölüm çıkacaktır. Gelecek sorular şu şekildedir;

 1. Şube bilgisi.
 2. Müşteri numarası.
 3. Ek no.

Tüm bunlara ihtiyaç duymadan, bankanın müşteri hizmetleri telefon numarasına ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Müşteri hizmetleri telefon numarası başlıklı sayfamıza bakınız. Dilerseniz sayfalarımız arasında belirmiş olduğumuz “Ziraat bankası müşteri numarası öğrenme” başlıklı yazımıza göz atarak, müşteri no hakkında bilgi alabilirsiniz. Bilindiği üzere banka müşterilerinin her birine özel olarak müşteri numaraları belirlenir. Belirlenen bu rakamlar,bir çok bankacılık işlemini yaparken gerekli olabiliyor. Bu nedenle her bir müşteriye özel tanımlanan bu numaraları öğrenmeniz faydalı olacaktır. Alt kutucukta bulunan yorum yapma özelliğini kullanarak, hemen sorularınızı yazabilirsiniz.

Ayrıca diğer banka ve finans kuruluşları üzerinden nasıl sorgulama yapılacağını öğrenmek için buraya tıklamanız yeterli olacaktır. Belirtmiş olduğumuz sayfa üzerinden verilen bilgiler, detaylı IBAN numarasını sorgulama bilgileri olmaktadır. Bizi sosyal medya üzerinden takip ederek, güncel konulara hakim olabileceğinizi, lütfen unutmayın!

Banka tarafından sunulan bazı kart çeşitleri aşağıda belirtilmiştir.

Ziraat Bankası Combo Kartları

 • Bankkart Combo
 • Bankkart Combo Gold
 • Bankkart Combo Platinum

Ziraat Bankası Banka Kartları

 • Ziraat Bankkart
 • Kampüs kart
 • Bankkart Genç

17 Comments

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir