Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama

Ziraat bankasında hesabı bulunanlar, borç ve bakiye durumlarını anında öğrenebiliyor! Borcunu sorgulamak ve bakiye bilgilerine ulaşmak isteyenler, ortalama 2 dakikalık bir zamana ihtiyaç duyuyorlar.

Ziraat İnternet’ten Bakiye Sorgulama

Ziraat İnternet bankacılığı adresine giriş yaparak, anında borç durumu sorgulanabilir. Bu işlemi yapmak için, Ziraat İnternet şubesi, giriş şifresine sahip olunması gerekir. Eğer İnternet bankacılığı giriş şifresine henüz sahip değilseniz, aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

ziraat bakiye ogrenme

Ziraat Müşteri Hizmetlerinden Sorgulama Yapılabilir!

Banka müşterileri, “Ziraat bankası müşteri hizmetleri telefon numarası” üzerinden, direkt olarak sorgulama yapabiliyor. Çağrı merkezini aradıktan sonra, “Kart veya hesap borcumu öğrenmek istiyorum.” demeniz yeterli olacaktır. Bu söyleminiz sonrası, müşteri temsilcisi tarafından bir kaç güvenlik sorusu yöneltilir. Sorulacak bu soruların asıl amacı, hesabın sahibi olduğunuzu teyit etmektir. Yoksa hesap bakiyenizi sorgulamanız ile herhangi bir alakası yoktur. Kısacası sizin ve hesabınızın güvenliği için olmaktadır. Bu nedenle, lütfen bu sorulara sabırlı ve dikkatli bir şekilde cevap veriniz.

Müşteri hizmetleri telefonu!

Ziraat Mobil Uygulaması Borç ve Bakiye Sorgulama

Cep telefonuna, “Ziraat mobil uygulaması” indirilerek, anında sorgulama yapılabilir. Müşterilerin mobil uygulamaları, şahsi cep telefonuna indirmesi önerilmektedir. Mobil uygulamayı indirdikten sonra, “Hesaplarım” menüsünü takip ederek, anında tüm bilgilere göz atılabilir.

Ziraat IBAN Öğrenme

Mobil ve İnternet şubeleri üzerinden sorgulanabilen hesap detayları aşağıdadır.

Bireysel Hesap Kartları

  • Banka kartları (Bankkart ve Kampüs kart dahil)
  • Bankkart Combo (Combo Gold ve Combo Platinum dahil)
  • Bankkart genç
  • Ziraat Bankası kredi kartı borç sorgulama veya öğrenme

Kurumsal Kartlar

  • Bankkart başak
  • Bankkart başak girişimci ve kurumsal
  • Bankkart Business

ATM (Bankamatik) Cihazlarından Öğrenilebilir!

Borcu öğrenilmek istenen kartla, herhangi bir ziraat ATM cihazı üzerinden sorgulama yapılabilir. Borcunu öğrenmek istediğiniz kartınızı bankamatiğe takarak, giriş yapınız. Ardından “Borç/Bakiye sorgulama” veya “Hesaplarım” menülerini takip edebilirsiniz. Ekrandaki menülere göz atarak, 1 dakika içerisinde sorgulayabilirsiniz

Ziraat Şubelerinden Hesap Borcumu Nasıl Öğrenirim?

Kimlik belgeniz ile birlikte herhangi bir Ziraat şubesine giderek, müşteri temsilcisi veya danışmanlarına ricada bulunabilirsiniz. Sıra numarası alarak, sıranın size gelmesini bekleyiniz. Ardından müşteri temsilcisine, kimlik belgenizi beyan ediniz. Hangi bankacılık işlemini yapmak istersiniz diye sorulduğunda; “Hesabımda ne kadar borcum var? Öğrenmek istiyorum.” demeniz yeterli olacaktır. Müşteri temsilcisi tarafından detaylı olarak bilgilendirme yapılacaktır.

Aklınıza takılan herhangi bir husus var mı? Dilerseniz alt kısımdan bize soru sorabilirsiniz. Ayrıca yukarıda bulunan “IBAN sorgulama” menüsüne giderek, hesap bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Bizi sosyal medya üzerinden takip ederek, bu tip bilgilere anında ulaşabilirsiniz.

Kredi kartı ekstresi nedir?

Kredi kartının ne kadar borcu olduğunu öğrenme veya sorgulama işlemi için, birden fazla yöntem kullanılabilir. Kredi kartları ile İnternet üzerinden veya POS cihazlarından direkt olarak yapılan alışveriş ekstresini görüntüleme şansı verilmiştir. Bu yöntemler üzerinden yapılabilen diğer bazı işlemler; hesap hareketlerini görüntüleme, kredi kartı ekstre görüntüleme, kredi kartı harcama hareketleri ve daha fazlası…

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir