Ticari Araç Kredisi Nasıl Alınır?

En uygun ticari araç kredisi nasıl alınır ve başvurusu nasıl yapılır? Tüm bu soruları uzmanlara sorduk ve edinilen bilgileri sizlerle paylaştık. Dilerseniz ticari taşıt kredisine başvurma butonları kullanılarak, hemen hesaplama yapılabilir.

Ticari taşıt kredisi nedir? Bireysel ve Şirket Araçları

Kurumsal şirketler veya şahıslar tarafından yoğun rağbet gören bir kampanya türüdür. Bu hizmet, bir çok banka ve finans kuruluşu tarafından sunulur. Dilerseniz ticari araç kredisi veren bankalar başlıklı sayfaya göz atarak, bu şirketleri hemen öğrenebilirsiniz. Buraya tıklayıp, sayfaya ulaşabilirsiniz.

ticari tasit kredisi
Ticari taşıt

Ticari amaçlı taşıtlara sunulan, banka kredilerinin kullanım amacı: ticari olan, şahıs ve şirketler tarafından satın alınan her türlü taşıt için sunulan finansal hizmettir. Bu hizmet, banka ve finans kuruluşları tarafından yine şahıslara ve şirketlere sunulur. Bireysel ihtiyaç kredilerine göre daha cazip faiz oranları ile sunulabilir. Yine bazı bankalar bu hizmeti kampanyalı olarak sunabiliyor. Örneğin; ÖTV (Özel Tüketim Vergisi) veya KDV (Katma Değer Vergisi) üzerinden kampanyalar yapılabiliyor. Tüm bu nedenler göz önüne alınarak, hizmet başvurusu yapılabiliyor. Peki bu finansal “başvuru hangi bankalara nasıl yapılır?”

Ticari Taşıtlara Nasıl Kredi Alınır?

Kurumsal veya şahıs şirketi olarak bir ticari araba satın almaya karar verdiyseniz, bankalar size bu konuda finansal hizmet verecektir. Yalnız ticari araç vergisi ve diğer giderlerini önceden araştırmış olmanızı öneririz. Nitekim hususi otomobil ile ticari araba vergileri farklılık göstermektedir. Yine ticari araba alırken, hususi araba alanlar kadar para ödenmez. Yani ticariler çok daha uygun fiyatlara satılmaktadır. Konunun çok fazla dışına çıkmadan hemen nasıl ve nereye başvuru yapılır, şartları nelerdir bunlara kısaca bir göz atalım.

Nasıl ve Nereye Başvuru Yapılır?

Ticari araç kredisine başvuru yapmak, bireysel ihtiyaç veya konut kredisine başvuru yapmak kadar kolay! Başvuru yapmak için öncelikle hangi banka üzerinden hizmet alacağınıza karar vermelisiniz. Örneğin; Garanti bankası veya Akbank gibi dev şirketler tarafından bu hizmeti alabilirsiniz. Tabii ki daha fazla banka bu hizmeti veriyor ve bu bankaları burada gösterdik.

Hizmet alacağınız banka veya finans kuruluşuna karar verdikten sonra ilgili bankalara ait başvuru yöntemlerini araştırmanız gerekmektedir. Biz bugün Garanti bankası üzerinden örnek vermek istiyoruz. Ayrıca diğer bankalara ait başvuru yöntemlerini ve şartları öğrenmek için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

İnternet’ten Başvuru Yapılabilir

Garanti bankası, ileri bankacılık teknolojisi kullanır. Bu nedenle bir çok yöntemi kullanarak, anında başvuru yapabilirsiniz. En hızlı ve kolay bir şekilde başvurmak istiyorsanız, garanti İnternet şubesine giriş yapınız. İnternet şubesine giriş yaptıktan hemen sonra “krediler” menüsü üzerinden “taşıt kredisi” menüsünü takip ediniz. Bu menüye ulaştıktan sonra artık çok kolay bir şekilde başvuru yapabilirsiniz.

Şubeden Başvuru Formu Doldurma İmkanı

Dilerseniz en yakın banka şubesini ziyaret ederek, kolayca başvuru yapabilirsiniz. Şubelere gidip “ticari araç kredisi başvuru formu” doldurmanız yeterli olacaktır. Formu doldurduktan hemen sonra işlem onay sırasına girecektir. Onay verilmesi halinde, sizden gerekli evraklar talep edilecek ve para teslim işlemleri başlatılacaktır.

Ticari araç kredisi almak için yapılması gerekenler bu şekilde. Bu konuda aklınıza takılan tüm soruları aşağıdan bizlere sorabilirsiniz. Şirket aracı olarak bilinen araçlar hakkında daha sonra bir makale paylaşacağız. Bilgi sahibi olduğunuz bir konu hakkında bilgilendirici bir makale yazarak bize gönderirseniz, sizin adınıza küçük düzenlemeler yaparak yayınlıyoruz. Araba kredisi başvuru şartları, faiz oranları ve kredi hesaplama başlıklı yazılar örnek gösterilebilir.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir