Taşıt Kredisi Çekmenin Avantajları

Taşıt kredisi çekmenin avantaj ve dezavantajlarını biliyor musunuz?” Araba almak için başvuru yapılan kredili ürünler hakkında bilinmesi gereken bir çok hususa bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Araç Kredisinin Dezavantajları Nedir?

Taşıt kredisi alırken karşımıza, bazı dezavantaj olarak gördüğümüz durumlar çıkacaktır. Bunlar ödeme yapma durumunuza göre dikkat etmeniz gereken hususlar olacaktır. Bu dezavantajlar, bireysel ihtiyaç kredisi ile karşılaştırılıyor. Bizde bugün sizlerle, bu iki seçenek arasında oluşan avantaj ve dezavantajları sunacağız. Öncelikle dezavantajların neler olduğuna, kısaca bir göz atalım.

Kasko yaptırma şartı veya zorunluluğu var!

Araba kredisi talep eden müşteriye, kasko yaptırması gerektiği beyan edilir. Bir çok banka ve finans kuruluşu, finansman sunduğu araç için kasko yaptırılmasını zorunlu kılıyor. Para finansmanı sunmuş olduğu arabanın çalınması veya kaza yapması gibi durumları göz önüne alıyor. Şayet araba çalınır ya da pert diye tabir edilen büyük bir kaza yaparsa, kasko şirketleri aracın değerini ödüyor. Bu durumda kullanıcı bankaya ödeme yapma konusunda herhangi bir problem yaşamamış oluyor. Yani aslında kasko yaptırmak, bir yerde dezavantaj olarak görülmemesi gereken bir durumdur.

Arabaların Yaş Sınırı Var!

Başvuru şartları başlıklı yazımıza daha önce göz attıysanız, zaten yaş sınırı durumunu biliyor olmalısınız. Bireysel ihtiyaç olarak sunulan finansman ürünleri verilirken, kişinin yaş durumuna göre faiz oranları değişebiliyor. Ancak bu durum araç alacak olan müşteriler için sunuluyor ise, arabanın yaş sınırı da şartlara dahil ediliyor.

Taşıt Kredisinin Avantajları Nelerdir?

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz dezavantajların yanı sıra, bir çok avantaja sahip ürünlerdir. Özellikle motorlu taşıt alacak kişiler için banka personelleri veya kredi danışmanları tarafından sunulan ilk seçenektir. Dilerseniz avantajlara ve özelliklere hemen kısaca bir göz atalım.

Daha Düşük Faiz Oranları

Taşıt kredileri, bireysel ihtiyaç kredilerine göre daha cazip ve avantajlı faiz oranları göz önüne alınarak hesaplanır. Bu faiz oranlarını hesaplamak için faizler sayfasına göz atmanızı tavsiye ederiz. Bankalar üzerinden herhangi bir hizmet alırken, genelde faiz oranları dikkat edilen ilk hususlar olur. Dilerseniz bu faiz oranlarına, az önceki mavi yazıya tıklayıp ulaşabilirsiniz.

En Uzun Vadeli Ödeme Yöntemleri

Bu durum, bir süre önce ortadan kaldırılmıştır. Eskiden bireysel ihtiyaçlar için en fazla 36 aylık vade süreleri verilirdi. Yine o dönem uzun vade de araba almak isteyen müşteri, taşıta başvuru yapar ve 48 aylık süreyle ödeme yapardı. Artık bu iki ürün için de en fazla taksit süresi aynı (48) ve bu avantaj ikisine de eşit şekilde sunuluyor.

Aracın Değerine Göre En Yüksek Limitli Kredi

Bireysel başvuru yapanlara göre taşıt kredisi üst limiti daha yüksektir. Alınmak istenen aracın değerine göre yüksek limitli başvuru yapılabilir. Bireysel başvuru yapanların, gelir düzeyine göre belli bir oran vardır. Taşıt için yine durum aynı fakat arabanın değeri artı bir faktör olarak rol oynuyor. Banka araca “rehin ibaresi” koyduğu için biraz daha rahat finansman sağlıyor. Rehin ibaresi konulan araçlar, bankanın bilgisi olmadan satılamıyor!

Araç kredilerinin avantaj ve dezavantajları” hakkında aklınıza takılan her bir hususu, yorum olarak bize belirtiniz. Uzman kadromuz ve bilinçli cevaplar veren takipçilerimiz, bu sorulara en kısa süreiçerisinde yanıt verecektir.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir