PTT Taşıt Kredisi Veriyor mu?

PTT aracılığı ile kredisi başvurusu yaptıktan sonra hayalini kurduğunuz otomobile sahip olabilirsiniz! Üstelik hemen başvuru yaparak, faiz oranları ve vade seçenekleri hakkında daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

ptt arac kredisi

PTT Araç Kredisi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

PTT üzerinden kredi başvurusu yaparak, herhangi bir araca sahip olabilirsiniz. Şubeleri veya diğer başvuru noktalarını kullanarak, “başvuru formu” doldurmanız yeterli olacaktır. Şayet alacağınız otomobil için taşıt kredisi kullanmak istiyorsanız, farklı bankaları tercih edebilirsiniz. PTT, bir kaç farklı banka ile anlaşmalı olarak kredi fırsatı sunmaktadır.

Taşıt Kredisi mi? Bireysel ihtiyaç Kredisi mi?

PTT tarafından vatandaşa sunulan kredi fırsatları “bireysel ihtiyaç kredisi” olarak sunuluyor. Yine bu fırsatı değerlendirip, herhangi bir araba satın alınabiliyor. Tabii ki bir çok kişi tarafından “araç kredilerine başvuru” yapılıyor ama bireysel hizmetler de kullanılabilir.

Örneğin; satın alınmak istenilen otomobilin değeri 30 bin lira. Şimdi bu 30 bin liralık tutarın 20 veya 25 bin liralık kısmına sahip olduğumuzu düşünelim. Geriye kalan 10 bin liralık para miktarı için bireysel ürünler tercih edilebilir. Bu şekilde Kasko Zorunluluğu da ortadan kalkmış olabilir. PTT’nin anlaşmalı olduğu bir kaç banka ve finans kuruluşlarına gelecek olursak;

  • Burgan bank,
  • Aktif bank,
  • ING bankası,
  • Denizbank,
  • TEB (Türkiye Ekonomi Bankası).

PTT Kredisi ile Araba Almanın Faydaları

PTT üzerinden çekilen kredi tutarı ile araç alanlar için bazı cazip fırsatlar doğabiliyor. Bu fırsatların bazıları şu şekilde;

  • Kasko Zorunluluğu Yok!

Çekilen finansal hizmetin değeri “bireysel ihtiyaç” olarak belirlemektedir. Yani alınmak istenen aracın markası ne olursa olsun, herhangi bir Kasko zorunluluğu olmuyor. Nitekim bu hizmete verilen isim “PTT araba kredisi” olsaydı, Kasko yaptırma zorunluluğu olma ihtimali doğacaktı.

  • Ekstra Herhangi Bir Belgeye İhtiyaç Olmuyor

Herhangi bir banka veya finans kuruluşu üzerinden çekilen tutarlar için bazı ekstra belgeler isteyebiliyor. Bu belgelerin bazılarına örnek vermek gerekirse;

  • Ruhsat (Trafik Tescil Belgesi) veya fotokopisi.
  • Taşıt mali değerinin incelenmesi.
  • Araç üzerinde rehin bulunup, bulunmadığının incelenmesi…

Yukarıda belirtmiş olduğumuz ve daha fazla bilgi veya belge talep edilebilir. Tabii her banka bu bilgi ve belgeleri isteyecek gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.

Faiz oranları ve vade seçenekleri hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu bilgileri, sayfamız üzerinde bulunan “PTT kredi faiz oranları” başlıklı yazıda bulabilirsiniz. Konu hakkında aklınıza takılan herhangi bir husus varsa, alt kısıma yorum olarak yazınız. Sorulan sorulara, en kısa süre içerisinde yanıt verilmeye çalışılacaktır.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir