Para Transferi Saat Kaçta Yapılır?

İnternet’ten, çağrı merkezinden, banka şubelerinden veya bankamatik cihazlarından yapılan para transfer saatlerini biliyor musunuz? Güncel Elektronik Fon Transferi (EFT) saatleri, aşağıda detaylı olarak belirtilmiştir. Aklınıza takılan her hususu, sayfanın en altında bulunan yorum kutusuna yazabilirsiniz.

EFT Saatleri Kaçta Başlıyor ve Bitiyor?

Aşağıya bir çok banka ve finans kuruluşunun, ayrı ayrı EFT saatleri belirtilmiştir. Transfer işlemi yapmak istenilen banka başlığına göz atılması yeterli olacaktır.

akbank eft saati

Akbank EFT Saatleri

Akbank hesaplarından, diğer banka hesap veya IBAN numaralarına yapılacak para transfer işlem zamanı şu şekildedir;

 • 00:00 – 17:15
garanti bankasi eft saati

Garanti Bankası

Garanti bankası hesaplarından, farklı banka hesap veya IBAN numaralarına para transfer etmek isteyenler, aşağıda verilen zamanı dikkate almaları gerekir.

 • 09:00 – 17:15
qnb finansbank eft saati

QNB Finansbank

QNB Finansbank müşterileri, farklı banka hesap veya IBAN numaralarına, aşağıda verilen saatler içerisinde para gönderme işlemi yapabilir.

 • 09:00 – 17:15
enpara eft saati

Enpara.com EFT Saatleri

Enpara için belirlenen zaman aralığı, resmi adresinde biraz karışık ifade edilmiştir. Aşağıda belirtilen zaman aralığına göre hafta içi, iş günlerinde gönderim yapılabilir.

 • 08:00 – 17:15
yapikredi eft saati

Yapıkredi Bankası

Yapıkredi hesaplarından, diğer banka hesap veya IBAN numaralarına, aşağıda belirtilen saatler içerisinde transfer işlemi gerçekleştirebilir.

 • 09:00 – 16:00 (Normal EFT saati)
 • 16:00 – 17:20 (Geç EFT saati)
teb eft saati

TEB (Türk Ekonomi Bankası)

TEB müşterileri için belirlenen EFT vakitleri aşağıda belirtilmiştir. İnternet şubesi veya mobil uygulaması üzerinden, anında transfer işlemi yapılabilir.

 • 09:00 – 17:15
turkiye is bankasi eft saati

Türkiye İş Bankası

Türkiye iş bankası hesaplarından, diğer banka hesap veya IBAN numaralarına yapılacak para transfer zamanları aşağıda belirtilmiştir.

 • 09:00 – 17:15
ziraat bankasi eft saati

Ziraat Bankası

Ziraat bankası hesapları üzerinden, diğer banka hesap veya IBAN numaralarına yapılmak istenen transfer saatleri aşağıdadır. Ziraat bankası internet şubesi veya mobil uygulaması üzerinden, çok kolay ve hızlı bir şekilde para gönderimi yapılabilir.

 • 08:30 – 17:00
halkbank eft saati

Halk Bankası

Halkbank hesaplarından, farklı bankalarda bulunan hesap veya IBAN no bilgilerine para transferi yapma vakti aşağıda belirtilmiş olduğu gibidir. Bankanın mobil uygulaması ve internet bankacılığı adresi, hızlı ve güvenli hizmet vermektedir.

 • 08:00 – 16:30
ing bankasi eft saati

ING Bankası

ING bank müşterileri için belirlenen normal ve geç EFT saatleri aşağıda belirtilmiştir. Belirlenen bu saatler içerisinde, ing mobil uygulaması, internet bankacılığı adresi ve çağrı merkezi üzerinden kolayca para gönderilebilir.

 • 09:00 – 16:00 (Normal EFT saati)
 • 16:00 – 17:15 (Geç EFT saati)
vakifbank eft saati

Vakıfbank

Vakıfbank müşterileri için yeni bir özelliğe imza attı! Vakıfbank müşterileri, hesaplarından diğer bankalarda bulunan hesap veya IBAN numaralarına 17:15‘e kadar EFT işlemi yapabilecek. Müşterileri geç EFT işlemlerini, Mobil uygulama, İnternet bankacılığı ve müşteri hizmetleri telefon numaraları üzerinden yapabiliyor.

EFT Yapma Bilgileri için Buraya Tıkla!

Bankaların Para Transfer Saatleri Farklı mı?

Genelde tüm banka ve finans kuruluşlarının para transfer zamanları aynı fakat! Bazı bankaların belirlemiş oldukları “Geç EFT saatleri” olduğu için, bu sorunun cevabı evet olarak düşünülebilir. Bir çok banka ve finans kuruluşu için para transferlerinin başlama saati 09:00 olarak belirlenmiştir. Yine geç EFT saatini göz önüne alırsak, bitiş saatini ise 17:15 olarak düşünebiliriz.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz banka ve finans kuruluşlarına ait bu zaman aralıkları, bankaların resmi yayım organları kaynak alınarak hazırlanmıştır. Dilerseniz bu bilgilerin tamamını, hizmet almak istediğiniz bankanın müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden alabilirsiniz. Bankaların çağrı merkezlerine ulaşmak için aranan telefon numaralarını, “bankaların çağrı merkezi numaraları” başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Konu hakkında aklınıza takılan tüm soru ve önerileri, alt kısımda bulunan kutucuğa yazabilirsiniz. Taşıt kredisi ekibi olarak, sorulara en kısa süre içerisinde yanıt vermeye çalışmaktayız. Vermiş olduğumuz bu bilgilerin faydalı olduğunu düşünüyorsanız, lütfen sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşınız.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir