Kuveyt Türk Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kuveyt Türk müşterileri, KKB skoru sorgulama işlemini artık çok daha rahat yapıyor! Kuveyt Türk kredi notu öğrenme ve sorgulama işlemi yapmak için gereken tüm bilgileri burada bulacaksınız.

Kredi Notu Nedir? (KKB Risk Raporu)

Geçmiş 5 yıllık bankacılık işlemlerine göre bir puanlama belgesi oluşturmaya denir. Bu puan verme ve sorgulama işlemi KKB (Kredi Kayıt Bürosu) tarafından yapılıyor. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan ve bu skoru belirleyen tek yetkili kurum “Kredi Kayıt Bürosu” olmaktadır.

kuveyt turk kkb skoru

kkb skoru sorgulama

Kuveyt Türk Kredi Notu Öğrenme

Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. tarafından, ortalama 5 dakika içerisinde kredi notu alabilirsiniz. Risk raporu almak veya sadece skor sorgulamak için izlemeniz gereken yönergeler şu şekildedir;

  • Kuveyt Türk Yerel Şubeleri

Hemen en yakında Kuveyt Türk Katılım Bankası şubesine giderek “Findeks kredi notu öğrenmek istiyorum!” demeniz yeterli olacaktır. Şubede görevli personel tarafından bir kaç güvenlik sorusu ve yine güvenliğiniz için kimlik belgesi (nüfus cüzdanı) istenebilir. Bu sorulara doğru cevap vermeniz ve gerekli belgeyi temin etmeniz sonrası, KKB risk raporu temin edebilirsiniz.

  • İnternet Şubesi KKB Skoru

Hemen bankanın resmi web sayfasına giriş yaparak, bu rapora sahip olabilirsiniz. Katılım bankasının resmi internet sayfasına ulaşmak için bknz. İnternet şubesine giriş yaptıktan sonra arama butonuna “kkb risk raporu sorgulama” yazmanız yeterli olacaktır. Bu aramayı yaptıktan hemen sonra karşınıza sorgulama sayfası gelecektir. Buradan gerekli bilgileri girdikten sonra yaklaşık olarak 5 dakika gibi kısa bir süre içinde belge size ulaşır.

https://www.tasitkredisi.org/kredi-notu-ogrenme-ve-sorgulama/

  • Kuveyt Türk Çağrı Merkezi

Bankanın müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden çok kısa bir süre içerisinde sorgulama yapabilirsiniz. Çağrı merkezi üzerinden sorgulama yapacaklar dikkat! Telefondan bu işlemi yapacaksanız, çağrı merkezi üzerinden sadece “kkb skoru” sorgulama şansı var. Yani yerel şubeler veya internet şubesi gibi rapor hizmeti verilmiyor. Talep edilen ücretleri aşağıda belirttik fakat yinede şubeden sorgu ücreti ile çağrı merkezinden sorgu ücretinin aynı olduğunu vurgulamak isteriz.

Kredi Notu Öğrenmek Kaç Para?

Kuveyt Türk kredi notu sorgulama ücreti diğer bankalar ve Findeks ile (neredeyse) aynı olmaktadır. KKB çek raporu sorgulama ücreti: 8,5 lira olarak belirlenmiş. Belirtilen fiyat ve bilgiler değişiklik gösterebilir. Bu nedenle her rapor başvurusu yaptığınız sırada, talep edilecek ücrete dikkat etmeyi unutmayınız.

Yukarıda bahsedilen; “Kuveyt Türk kredi notu öğrenme ve sorgulama sitesi” haberini verirken, bankanın resmi sayfası kaynak alınmıştır. Detaylı ve güncel bilgileri Kuveyt Türk şubeleri, internet ve telefon bankacılığı adresleri üzerinden alabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir