Kredi Notu Öğrenme ve Sorgulama

Findeks kredi notu öğrenme ve sorgulama sonrası alınan “Risk Raporu” belgesi, bankalar ve finans kuruluşları tarafından referans olarak kabul edilir. “Kredi notunu sorgulama başvurusu” yaparak, anında kişisel bilgilere ulaşılabilir. Detaylı hesaplama yapmak için, belirtilen sorgulama yöntemleri kullanılabilir. Adım adım işlemler hakkında merak ettiklerinizi, bize en alttan soru şeklinde yazabilirsiniz.

KKB (Kredi Kayıt Bürosu) tarafından, sayısal veriler hesaplanarak elde edilen bir belgedir. Bankacılık hizmeti alan müşterilerin, her birine özel olarak düzenlenir. Skoru sorgulamak ve size verilen puanı öğrenmek için, aşağıda verilen adımları dikkatli bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? Detaylı Sorgulama Fiyat Listesi

Findeks kredi notunu öğrenmek için birden fazla yöntem vardır. Bu yöntemleri anlatmaya geçmeden önce, işlemi yapmak için bir miktar para ödemeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Fibabanka müşterileri

Dikkat! Piyasada “Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme” başlıklı sayfalara itibar etmeyiniz! Bu bilgi ve belgeler, ücretsiz olarak temin edilemez. Bu nedenle lütfen yasal başvuru yöntemlerini kullanınız. Sorgulamaların her birini, yasal ve en ucuz fiyata yapmak için, sayfamız tarafından verilen bilgileri kullanabilirsiniz! Risk Raporu olarak adlandırılan bu belgeyi temin etmek için, en çok kullanılan yöntemler aşağıda belirtilmiştir.

kkb skoru
KKB skoru

Findeks Resmi ve Yasal İnternet Sitesi

KKB skoru olarak da adlandırılan bu rapora, Findeks web sayfası üzerinden hemen ulaşabilirsiniz. Findeks internet sayfasına giriş yaptıktan sonra üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için hemen resmi İnternet sayfasına giriş yapabilirsiniz. Findeks platformuna üye olduktan sonra “KKB risk raporu” belgesini, ortalama 5 dakika içerisinde elde edebilirsiniz. Üye olduktan sonra dilerseniz üyelik paketlerine abone olabilirsiniz. Sürekli olarak puan tablosunu takip edebilir, hatta danışmanlık hizmeti bile alabilirsiniz.

Puan istatistik tablosu

Cep Telefonu ile Kredi Notunu Hesaplama Ücreti

Cep telefonu ile bir mesaj (SMS) göndererek, bu belgeye anında sahip olunabilir. Türk Telekom veya Turkcell hatlı cep telefonları üzerinden, anında hesaplama belgesi alınabilir! Cepten, hangi numaraya mesaj göndereceğini bilmeyen bireyler, aşağıdaki yöntemleri uygulayabilir.

findeks kredi notu
Findeks kredi notu

Türk Telekom Findeks Kredi Notu Öğrenme Servisi

Türk Telekom hatlı cep telefonu üzerinden yapılan her bir sorgulama için, belli bir ücret talep edilir! Bu hizmet bedeli; vergiler dahil 9 (dokuz) TL olarak belirlenmiş. Bu fiyata, KDV (Katma Değer Vergisi) ve ÖİV (Özel İletişim Vergisi) dahil edilmiştir.

Türk Telekom Sorgulama Mesajı Nasıl Atılır?

T.C. (Türkiye Cumhuriyeti) kimlik numarası ve doğum tarihini yaz, 1122’ye SMS olarak gönder. Evet! Puana ulaşmak için yapılması gereken işlem, aslında bu kadar basit. Skorunu öğrenmek isteyen kişinin, şahsına ait Türk Telekom hatlı cep telefonu üzerinden 1122’ye göndereceği T.C. kimlik ve doğum tarihi bilgileri sonrası, ortalama 5 dakika içerisinde belge gönderilecektir. Kendi belgesine ulaşmak isteyen kişilerin, dikkat etmesi gereken önemli bir husus var! Kişi, sadece kendi adına sorgulama yapabiliyor. Yani bir başkasına ait puan bilgileri için, bu hizmet alınamaz. Telefon hattının, kişiye ait olması gerekmektedir. Diğer tüm bilgi, belge, ve hizmet şartları hakkında detaylar için bknz.

Kuveyt Türk

Turkcell Findeks Kredi Notu Servisi

Turkcell hatlı cep telefonu üzerinden yapılan her işlem başına, ayrı ayrı hizmet bedeli ödenir. Turkcell Telekomünikasyon şirketi de, aynı Türk Telekom gibi 9 (dokuz) TL ücret talep eder. Belirtilen bu hizmet tutarına, tüm vergiler dahil edilmiştir. Turkcell hatlı cep telefonun üzerinden bu rapora ulaşmak için, T.C. kimlik numarası ve doğum tarihi bilgilerini 1122 numaralı servise göndermen yeterlidir. Turkcell resmi web sayfası üzerinden bu bilgilere ulaşmak için bknz.

kredi notu sorgulama
Sorgulama

Risk Raporu Hesaplama Hakkında Bilgiler

“Kredi notu öğrenme ve sorgulama” işlemi yaparak, banka skorunuzu öğrenebilirsiniz! Bir çok banka ve finans kuruluşu tarafından hizmet verilmeden önce referans belgesi talep edilir. Talep edilen bu belgeyi, bankalar sizin onayınız sonrası görebiliyor. Bankalar ve finans kuruluşları tarafından sorgulama yapılmadan önce, siz bir sorgulama yaparak puanınızı öğrenebilirsiniz. Risk raporu belgesi alarak, geçmiş ve güncel banka hesap/bakiye bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. “Az riskli” veya “çok riskli” olarak puanlama bilgilerini öğrenebilirsiniz. Bankalara yapacağınız finansman hizmeti ve kart başvurusu hakkında, önceden tahmini bilgi elde edebilirsiniz.

Findeks KKB puanını öğrenmek haberleri hakkında aklınıza takılan herhangi bir husus kaldı mı? Eğer kaldı ise, lütfen alt kısımdan bize yazınız. Sorgulama yöntemleri hakkında, sorularınıza cevap vermekten mutluluk duyarız. Türk Telekom, (AVEA) Turkcell ve Findeks (KKB) detaylarını, kendi resmi sitelerinden öğrenebilirsiniz. Ayrıca VODAFONE hatlı cep telefonu sahipleri, belirtmiş olduğumuz yöntemleri kullanabilir.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir