Kredi Notu Öğrenme ve Sorgulama

Findeks kredi notu öğrenme ve sorgulama işlemi; bankalar ve finans kuruluşları tarafından referans belgesi olarak kabul edilir. KKB (Kredi Kayıt Bürosu) tarafından hesaplanan bu skor belgesi, her bir banka müşterisi için ayrı ayrı düzenlenir. Skoru sorgulamak ve size verilen puanı öğrenmek için aşağıda verilen adımları dikkatli bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Findeks kredi notunu öğrenmek veya sorgulamak için bir kaç yöntem vardır. Bu yöntemleri anlatmaya geçmeden önce, bu işlemi yapmak için bir miktar para ödemeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz. Skoru sorgulamak için başlıca kullanabileceğiniz bazı yöntemler aşağıda verilmiştir. Ücretsiz kredi notu öğrenme işlemleri hakkında bilgi almak için lütfen buraya göz atınız.

kkb skoru

KKB skoru

Findeks İnternet Sitesi

KKB skoru olarak da adlandırılan bu rapora, Findeks web sayfası üzerinden hemen ulaşabilirsiniz. Findeks internet sayfasına giriş yaptıktan sonra üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için buraya bakınız. Findeks platformuna üye olduktan sonra “KKB risk raporu” belgesini, ortalama 5 dakika içerisinde elde edebilirsiniz. Üye olduktan sonra dilerseniz üyelik paketlerine abone olabilirsiniz. Sürekli olarak puan tablosunu takip edebilir, hatta danışmanlık hizmeti bile alabilirsiniz.

Findeks ücretleri için tıkla!

Cep Telefonu ile Kredi Notu Öğrenme

Dilerseniz, cep telefonu ile bir mesaj (sms) göndererek bu belgeye anında ulaşabilirsiniz. Türk Telekom veya Turkcell hatlı cep telefonunuz üzerinden hemen sorgulama yapmak için tüm bilgileri alt satırdan alabilirsiniz.

findeks kredi notu

Findeks kredi notu

Türk Telekom Findeks Kredi Notu Öğrenme Servisi

Türk Telekom hatlı cep telefonu üzerinden yapılan her bir sorgulama için ücret talep ediliyor. Bu hizmet bedeli ise; vergiler dahil 9 (dokuz) TL olacaktır. Bu fiyata, KDV (Katma Değer Vergisi) ve ÖİV (Özel İletişim Vergisi) dahil edilmiştir.

kredi notu ogrenme

en yüksek ve düşük puan

T.C. (Türkiye Cumhuriyeti) kimlik numarası ve doğum tarihini yaz, 1122’ye sms olarak gönder. Evet! Yapmanız gereken işlem aslında bu kadar basit. Türk Telekom hatlı cep telefonu üzerinden 1122’ye göndereceğiniz T.C. kimlik ve doğum tarihi bilgileriniz sonrası ortalama 5 dakika içerisinde, Findeks skorunuz gönderilecektir. Dikkat etmeniz gereken en önemli husus ise; sorgulama yapmak isteyen hat sahipleri, yalnızca kendi adına sorgulama yapabiliyor. Yani bir başkasına ait puan bilgileri için bu hizmeti alamıyoruz. Diğer tüm bilgileri ve hizmet şartları ve koşulları hakkında bilgiler için bknz.

Turkcell Findeks Kredi Notu Sorgulama Servisi

Turkcell hatlı cep telefonu üzerinden yapılan her işlem başına ayrı ayrı hizmet bedeli talep ediliyor. Turkcell telekominikasyon şirketi de aynı Türk Telekom gibi 9 (dokuz) TL ücret alıyor. Yine bu hizmet bedeline tüm vergiler dahil edilmiştir. Turkcell hatlı cep telefonunuz üzerinden bu rapora ulaşmak için T.C. kimlik numarası ve doğum tarihi bilgilerini, 1122 numaralı servise göndermeniz yeterli olacaktır. Turkcell resmi web sayfası üzerinden bu bilgilere ulaşmak için bknz.

kredi notu sorgulama

Sorgulama

Risk Raporu Hakkında

“Kredi notu öğrenme ve sorgulama” işlemi yaparak, banka skorunuzu öğrenebilirsiniz! Bir çok banka ve finans kuruluşu tarafından hizmet verilmeden önce referans belgesi talep edilir. Talep edilen bu belgeyi, bankalar sizin onayınız sonrası görebiliyor. Bankalar ve finans kuruluşları tarafından sorgulama yapılmadan önce, siz bir sorgulama yaparak puanınızı öğrenebilirsiniz. Risk raporu belgesi alarak, geçmiş ve güncel banka hesap/bakiye bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. “Az riskli” veya “çok riskli” olarak puanlama bilgilerini öğrenebilirsiniz. Bankalara yapacağınız “kredi ve kredi kartı başvurusu” hakkında, önceden tahmini bir bilgi elde edebilirsiniz.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir