Kredi Kartım Kırıldı Ne Yapayım?

Kredi kartınız kırıldı ve ne yapmanız gerektiğini bilmiyor musunuz? Şayet kartınız herhangi bir şekilde kırıldı veya zarar gördüyse, panik yapmanıza gerek yok! Kırılan veya zarar gören kartlar için yapılması gereken tüm işlemleri, aşağıdan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Kredi Kartım Kırılınca Ne Yapmalıyım? Detaylı Anlatım ve Tüm Bilgiler!

Kredi kartının kırılması veya zarar görmesi, sürekli olarak başımıza gelebilecek bir durumdur. Böyle bir durum başımıza geldiği anda, kartın kullanılabilir olup olmadığını kontrol ediniz. Şayet kartınız kullanılamayacak duruma geldiyse, artık onu tamamen imha edebilirsiniz. Fakat kullanılabilir durumda ise yeni kartınız gelene kadar onunla idare etmeniz gerekecektir.

kredi kartim kirilmis
kartım kırılmış

Kartım kırıldı ve nakit çekim yapmıyor ne yapmalıyım?

Çekim yapmayan veya işlevini yitirmiş kartlar için artık çok geç! Yapmanız gerekenler ise çok basit. Aşağıda verilen yöntemlerin herhangi biri için hemen harekete geçmeniz yeterli olacaktır.

Müşteri hizmetlerini arayın ve durumu anlatın

Böyle bir durum başınıza geldiği anda, hizmet almış olduğunuz bankanın “müşteri hizmetleri telefon numarası” üzerinden iletişime geçiniz. Müşteri hizmetlerini arayıp; “kredi kartım kırıldı ne yapmalıyım!” demeniz yeterli olacaktır. Bu söyleminiz sonrası müşteri danışmanları tarafından sizlere küçük çapta bir güvenlik sorgulaması yapılacaktır.Sorulacak olan güvenlik soruları, bu kartın size ait olup, olmadığını belirlemek amacı ile sorulacaktır. Bu güvenlik sorularına doğru yanıt vermeniz halinde, yeni kart talebinizin olup olmadığı sorulacaktır. Şayet yeni kart talebinde bulunursanız, hemen kırılan kartınız iptal edilecek ve yeni kart basım işlemleri başlayacaktır.

Kartlarla alakalı tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz!

Kredi Kartları Kırılınca Cezası Var mı?

Kırılma veya zarar görme durumları herhangi bir suç teşkil etmez! Bazı banka ve finans kuruluşları tarafından yeni kart gönderimleri için “kart basım bedeli” adı altında ücret talep edilebilir. Fakat yine bazı banka ve finans kuruluşları, bu durumlar için herhangi bir yenileme ücreti talep etmez. Bu durum bankalara göre farklılık gösteriyor olsa da, bir çok banka ve finans kuruluşu ücret talep etmiyor. Hizmet almış olduğunuz bankanın çağrı merkezini arayıp, bu durum hakkında detaylı bilgi almanızı öneririz.

Kırılan kredi kartını kullanabilir miyim?

Evet! Kredi kartı kırılmış ve hala kullanıma devam edilebiliyorsa, bu durum herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir. Herhangi bir sorun olmayacağı gibi daha sonraları herhangi bir şekilde çalışmama durumu yaşanabilir. Zarar gören kartınızı sürekli olarak kullanmaya devam ederseniz, en gerekli olduğu bir anda kullanım dışı kalabilir. Zarar görmesi nedeniyle, herhangi bir şekilde kullanım dışı kalabilir veya işlevini yitirebilir. Bu nedenle yeni kart talebinde bulunmanız ve harcamalarınızı sağlıklı bir şekilde sürdürmeniz tavsiye edilmektedir.

Yeni kartım ne zaman gelir?

Kırılan kredi kartının yerine gelecek olan yeni kartınızın geliş süresini, kredi kartım ne zaman gelir?” başlıklı sayfa üzerinden öğrenebilirsiniz. Kartların geliş kargo ve varış süreleri değişiklik göstermektedir. Bu süreler hakkında buradan net bir bilgi vermemiz doğru olmayacaktır. Lütfen ne zaman gelir başlıklı yazımıza göz atın ve bu soruya doğru yanıtı alınız. Zarar gören kart modeli; “BONUS, WORLD, AXESS veya MASTERCARD ve VISA” olması, bu durumları değiştirmez. Ayrıca BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) tarafından verilen bilgilere ulaşmak için bknz.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir