Kredi Kartı Limiti Nasıl Öğrenilir?

Kredi kartı limitini öğrenmek mi istiyorsun? O halde hemen sorgulama yaparak, kart limitini öğrenebilirsin! Kart kullanıcıları için oldukça önemli olan bu bilgi, çok kolay ve hızlı bir şekilde öğrenilebilir.

Kredi Kartı Limiti Öğrenme

Kredi kartı limitini öğrenmek için yapılması gerekenler çok basit! Dilerseniz aşağıda verilen yöntemleri uygulayarak, hemen kart limitini sorgulayabilirsiniz.

Başvuru sayfası

 • İnternet Bankacılığı

Hizmet alınan bankanın, İnternet şubesine giriş yaparak öğrenilebilir! Bankanın İnternet şubesine giriş yaptıktan sonra, aşağıda verilen adımlara göz atınız.

 1. Kartlar” menüsüne giriniz.
 2. Kredi Kartı” menüsünü takip ediniz.
 3. Limitini öğrenmek istediğiniz kartı seçiniz.

Seçilen kart hakkında bir çok bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Limit ve kullanılabilir limit bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca borç ve bakiye sorgulama işlemini de, buradan yapabilirsiniz.

Garanti Bonus limiti

 • Mobil Uygulamalar

Hizmet alınan bankanın mobil uygulaması, müşterinin cep telefonuna indirilir. İndirilen cep bankacılık uygulaması üzerinden, sadece 1 dakika içerisinde sorgulama yapılabilir. Sorgulama adımlarını takip ederek, ortalama 1 dakika içerisinde öğrenebilirsiniz.

 1. Bankanın mobil uygulamasını indirin.
 2. Mobil bankacılık girişi yapınız.
 3. Kartlar ve Hesaplar” menüsünü takip ediniz.
 4. Kredi Kartı” menüsüne giriniz.
 5. Sorgulamak istediğiniz kartı seçiniz.

Tüm bilgiler bu ekranda karşınıza çıkacaktır. Ayrıca bu sayfa üzerinden, kartın kullanılabilir limitini de öğrenebilirsiniz. Borç ve bakiye sorgulamasının yanı sıra, farklı bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Limit artırma başvurusu

kredi karti limitini ogren

Bankamatikten Kart Limitini Sorgulama

Hizmet alınan bankanın en yakın ATM cihazına gidilir. Sorgulanmak istenen kredi kartı, bankamatik “kart yuvasına” yerleştirilir. Giriş işlemi yapılır ve kart hakkında bir çok bilgiye ulaşılabilir. Ayrıca buradan yapılabilecek bazı işlemler şu şekildedir; para yatırma, para çekme, borç ve bakiye sorgulama, farklı veya aynı hesaba para transferi, vs.

 • Telefon Bankacılığı (Çağrı merkezi, müşteri hizmetleri)

Hizmet alınan bankanın “müşteri hizmetleri telefon numarası” üzerinden, ortalama 5 dakika içerisinde limitini öğrenebilirsin! Bu işlemi yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 1. Bankanın “çağrı merkezi” arayınız.
 2. Kart İşlemleri” menüsüne tuşlayınız.
 3. Bu menüde limit bilgilerini öğrenme seçeneği yoksa, müşteri hizmetlerine bağlanınız.

Müşteri hizmetleri danışmanı, bir kaç güvenlik sorusu soracaktır. Bu güvenlik sorularının amacı, kartın gerçek sahibi olduğunu öğrenmektir. Bu sorulara doğru ve eksiksiz olarak cevap verdikten sonra, müşteri danışmanı tarafından bir çok bilgi alınabilir.

 • Banka Şubeleri

Hizmet alınan bankanın, en yakın şubesine gidilir. Banka şubesinde görevli personeller tarafından, bu ve diğer bankacılık hizmetleri konusunda destek verilmektedir.

 1. Hizmet alınan en yakın banka şubesine gidiniz.
 2. Müşteri danışmanına, “kart limitimi öğrenmek” istediğinizi belirtiniz.

Müşteri danışmanları tarafından, bu konu hakkında detaylı bilgilendirme yapılacaktır. Müşteri hizmetleri telefon numaraların da olduğu gibi, burada da bir kaç güvenlik sorusu sorulabilir veya kimlik belgeniz talep edilebilir. Kart sahibinin siz olduğu anlaşıldıktan sonra, bu kartlar hakkında detaylı bilgiler alabileceksiniz.

Bankamatik Kartının Limitini Nasıl Öğrenebilirim?

Yukarıda verilen tüm yöntemler, banka ve kredi kartları için geçerli olmaktadır. Aynı menü ve yöntemleri takip ederek, kredi kartlarını değil, bankamatik veya maaş kartları seçilebilir. Seçilen bu kartlar hakkında bir çok bilgiyi, yine yukarıda verilen yöntemleri kullanarak alabilirsiniz.

Kart limitini öğrenme hakkında aklınıza takılan herhangi bir husus kaldı mı? Eğer kaldıysa, lütfen alt kısımdan bizlere yazınız. Sormuş olduğunuz sorulara, en kısa süre içerisinde cevap verilmektedir. Verilen bu cevaplar, banka ve finans kuruluşlarına göre faklılık göstermektedir. Limitler hakkında en güncel cevabı, bankanın hizmet noktaları üzerinden alabileceğinizi lütfen unutmayınız.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir