Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bir kredi kartına mı ihtiyacınız var? Başvuru yapma butonları sayesinde, anında bir kart başvurusu yapabilirsiniz! Dilerseniz başvuru menüsüne göz atabilir, başvurunuzu daha sonra tamamlayabilirsiniz. Bu sırada, başvuru için gerekli belgelere ve şartlara göz atmış olursunuz.

Kredi Kartına Başvuru Yapma Yöntemleri

Herhangi bir banka veya finans kuruluşuna, kart başvurusu yapmak için aşağıdaki yöntemlerden herhangi birini deneyebilirsiniz. Size göre en kolay ve hızlı yöntemi seçerek, sadece 2 dakika içerisinde başvuru yapabilirsiniz. Başvuruları tamamlamak için, “başvuru formunu” doldurmak yeterli olacaktır.

Ev Hanımları Buraya!

kart basvurusu

İnternet’ten Kredi Kartına Nasıl Başvurulur?

İnternet üzerinden başvuruyu tamamlamak, en fazla 2 dakika alacaktır. Öncelikle hangi bankadan kart hizmeti almak istediğimize karar vermemiz gerekiyor. Çünkü kart hizmeti veren o kadar çok banka var ki, karar vermek zaman alabilir. Karar verildiğini var sayarak, bir banka üzerinden örnek vereceğiz. İnternet üzerinden kartlara başvuru yapmak için aşağıdaki yöntemleri, adım adım takip edebilirsiniz.

mastercard basvurusu

 1. Bankanın resmi internet sitesini buluyoruz. (Google üzerinden arama yapabilirsiniz.)
 2. Resmi adresine giriş yaptıktan sonra, “kart başvurusu” menüsüne tıklıyoruz.
 3. Türkiye Cumhuriyeti (T.C.) kimlik numarasını giriyoruz.
 4. Bireysel cep telefonu numarasını yazıyor.

İşlem bu kadar basit! Ortalama 5 dakika sonra, vermiş olduğumuz cep telefonuna mesaj gelecektir. Gelen SMS, başvurular için olumlu ya da olumsuz ön kararı belirtmektedir. Bankalar başvurular için ek belge talep etme hakkına sahiptir.

visacard basvrusu

Öğrenciler buraya!

Mobil Uygulama Üzerinden Başvuru Yapma

Kullanılan cep telefonuna, tercih edilen bankanın mobil uygulaması indirilir. Bu mobil uygulaması üzerinden, sadece 2 dakika içerisinde başvurular tamamlanabilir. Aşağıdaki adımları takip ederek, ortalama 2 dakika içerisinde başvurular tamamlanabilir.

 1. Mobil uygulama indirilir. (IOS, Android, vb.)
 2. Uygulamayı indirdikten sonra, “kartlara başvurma” menüsü tıklanır.
 3. Bu menüye tıkladıktan hemen sonra, T.C. kimlik numarası girilir.
 4. Ardından şahsi cep telefonu numarası girilir.

Mobil uygulamadan başvurma işlemi bu kadar basit ve kısa! Ortalama 5 dakika içerisinde yanıt gelecektir. Başvuranlara gönderilen SMS süresi, bankalar ve finans kuruluşlarına göre farklılık göstermektedir.

credit card application

Kredi Kartına Telefondan Başvurma

Müşteri Hizmetleri Telefon Numarasından Başvurma (Çağrı Merkezi)

Karar verilen bankanın, müşteri hizmetleri telefon numarası aranarak, kredi kartına başvuru yapılabilir. Bu işlem ortalama 5 dakika sürecektir. Sürenin bu kadar uzun olmasının nedeni ise, çağrı merkezlerine ulaşımın yavaş olması olacaktır. Aşağıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz.

 1. Karar verilen bankanın, müşteri hizmetleri telefon numarası aranır.
 2. Yönergeler takip edilerek, “kredi kartı başvurusu” menüsü için istenen rakamlara tuşlama yapılır.
 3. Ardından çağrıya yanıt veren müşteri danışmanı tarafından sorulan sorulara yanıt verilir.
 4. Genelde T.C. kimlik numarası ve bireysel cep telefonu numarası istenir.

Çağrı merkezinden yapılan bu işlem, ortalama 5 dakika sürmektedir. Bu süre, yine banka ve finans kuruluşlarına göre farklılık gösterecektir. Başvuruda bulunmak isteyen kişi bu süreyi beklemek istemiyorsa, internet’ten başvurmayı deneyebilir. İnternet üzerinden yapılan işlemler, daha kısa ve kolay olabilir.

Kaybolursa buraya bakın!

Banka Şubelerinden Başvuru Yapılır

Herhangi bir bankanın en yakın şubesine giderek, anında kartlara başvuru yapılabilir. Başvuruda bulunmak, ortalama 5 ile 10 dakika arası bir zaman alacaktır. Banka şubelerindeki yoğunluğa göre, bu zaman daha uzun veya daha kısa sürebilir.

 1. Tercih edilen bankanın, en yakın şubesine gidilir.
 2. Genelde kapı girişinde bulunan “sıra bekleme numarası” alınır. (Kart başvuruları menüsünden)
 3. Sıra geldiğinde, “kredi kartına başvuru formu”, eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulur.
 4. Müşteri danışmanı tarafından istenebilecek ek belgeler temin edilir. (Genelde sadece kimlik istenir.)

Şubeden yapılan bu işlem, oldukça basit ve kolay değil mi? Banka şubelerine gitmek yerine, internet veya telefon yöntemlerini kullanabilirsiniz. Bu yöntemler daha hızlı ve kolay olduğu için, genelde insanlar bu yöntemleri tercih etmektedir.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir