KOSGEB Girişimcilere Hibe Veriyor

KOSGEB’in girişimcilere sunmuş olduğu “Hibe Kredi Desteği“, bir çok kişiyi iş sahibi yapıyor. Geri ödemesiz hibe desteklerini alanlar, kendi işlerinin sahibi olmaya başladı bile! Dilerseniz direkt olarak “KOSGEB hibe başvurusu” menülerini kullanarak, detayları öğrenebilirsiniz. Aklınıza takılan tüm soruları, sayfanı en altından bizlere sorabilirsiniz.

Şirket Açmak İsteyene 10 Bin Lira Şirket Kurulum Masrafları için Destek!

Şartlara sahip olan herhangi bir sektörde faaliyet yürütmek isteyen girişimciye, en başından 5 ile 10 bin lira arası destek sunuluyor. Şirket açılışı için verilen desteğin statüsü ve para miktarları ise şu şekilde;

  • Gerçek kişi statüsünü taşıyan şirkete: 5.000 TL
  • Sermaye şirketi açana verilen miktar: 10.000 TL

İmalat ve Üretim Sektörüne Devlet Desteği

İmalat ve üretim sektöründe faaliyet yürütmeyi hedefleyenlere, son derece kapsamlı teşvikler sunuluyor. Bu teşviklerin herhangi birine başvuru yaparak, imalatı veya üretimi hedeflenen ürün portföyüne ulaşılabilir. Geleneksel girişimciler için ayrılan 60.000 liralık hibe desteği, personele masrafları ağırlıklı veriliyor. İmalat ve üretimin yanı sıra, “İleri Girişimcilik” faaliyeti yapanlara 360.000 liraya kadar destek!

En Kolay Teşvik Desteği Teknoloji Şirketlerine Veriliyor

Teknoloji alanında gelişen Türkiye, bir çok ülkeyi geride bırakmaya başladı. Oldukça yoğun ilgi gören teknoloji piyasası, bir çok girişimcinin de gözünden kaçmıyor. Bu sektöre dahil olmak isteyenlere daha kolay hibe desteği sunulurken, ekstra avantajları da beraberinde getiriyor.

Yazılım ve WEB Teknolojileri Liste Başı

İnternet ve yazılım dünyasına yatırım yapmak isteyenlere, oldukça geniş kapsamlı teşvikler sunulmuş. Devlet desteğini arkasın alan yazılımcılar, “gelişmiş ülkelere” rakip olmaya hazırlanıyor! İnternet ve yazılım dünyasında lider ülkeler, verilen bu teşvikleri olumlu buluyor.

Genç Girişimcilere Büyük Teşvik!

KOSGEB ve diğer kuruluşların yapmış olduğu teşvik programlarını incelerken, özellikle gençlere yönelik büyük bir avantaj sağlandığı dikkat çekiyor. Genç erkek ve kadın girişimcilere, olumlu yönde ayrımcılık gözetilmiş.

Kadınlar ve Engelliler Unutulmamış!

Cumhurbaşkanı ve bakanlar tarafından yapılan kadınlarımız vurgusu, teşvikler arasında yerini almış. Kadınlara yönelik teşvikler de, %80 oranı dikkat çekiyor. Erkek girişimcilere verilen desteğin boyutu %60 olarak görünüyor.

Girişimciliği Geliştirme Destek Programları

KOSGEB destek programlarının amacı: Girişimcilerin yeni bir iş yeri açmasını veya hali hazırda bulunan iş yerlerini geliştirebilmesini sağlamaktır. Yapılan araştırmalara göre bir çok işveren, açılış yaptığı yıl iş yerini kapatmaktadır. Bu kapanmaların önüne geçmek ve yeni girişimcilerin en kırılgan olduğu bu dönemde destek sağlama amacı taşımaktadır.

KOSGEB tarafından yeni ve hali hazırda işi olan girişimcilere, “Girişimciliği Geliştirme Destek Programı” sunulmaktadır. Bu programa katılarak, sertifika almaya hak kazananlar, KOSGEB’in hibe kredilerini almaya hak kazanıyor. Bu hibeye sahip olmak için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Ayrıca teknoloji ve üretim/imalat alanında hizmet veren şirket veya firmalar, daha fazla destek alabiliyor.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir