ING Bankası Kredi Skoru Nasıl Öğrenilir?

ING bankası üzerinden kredi skoru öğrenmek veya sorgulamak isteyenlere müjde! Dilerseniz kredi notu öğrenme veya sorgulama işlemini şimdi yapabilirsiniz. Aşağıda belirtmiş olduğumuz yöntemleri kullanarak, anında Findeks üzerinden “Risk Raporu” alabilirsiniz. Risk raporu üzerinden verilen bilgiler ve bu belgeye nasıl sahip olabileceğiniz, aşağıda detaylı olarak belirtilmiştir.

ING Bank Müşterilerinin Kredi Skorunu Öğrenme Yöntemleri

ING bank müşterisi olun ya da olmayın, Findeks kredi notunu hemen öğrenebilirsiniz. Aşağıda belirtilen yöntemlerin herhangi birini kullanarak, 5 dakika içerisinde bu belgeye sahip olabilirsiniz.

ing bank kredi notu
kredi notu

ING Banka İnternet Şubesinden Risk Raporu Alma

ING Bank İnternet sitesine giriş yaparak, ortalama 5 dakika içerisinde risk raporunu öğrenebilirsiniz. Bankanın resmi WEB sayfasına giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan “diğer ürünler” menüsüne bakınız. Burada belirtilen bilgiler ise şu şekildedir; Adınıza kayıtlı cep telefonu üzerinden; RAPOR bir boşluk bırakıp, T.C. kimlik numaranızı girin ve 2205’e bir SMS gönderiniz. Örnek SMS gönderim şu şekildedir;

Örnek SMS: RAPOR 12345678901

Bu numaraya göndermiş olduğunuz SMS için cevap, ortalama 5 dakika içerisinde gelecektir. Dilerseniz bankanın size en yakın yerel şubelerinden de bu skoru öğrenme şansına sahipsiniz!

ING Şubelerine Kredi Notunu Sorgulama Başvurusu

Herhangi bir ING bank şubesini ziyaret ederek, müşteri temsilcisine bu durumu “Findeks kredi notumu öğrenmek istiyorum.” şeklinde belirtiniz. Müşteri danışmanı tarafından sorulacak bir kaç güvenlik sorusunun ardından, risk raporu durumunuz anında çıkarılacaktır. Bu hizmeti alırken tabii ki belli bir ücret ödemeniz gerekecektir.

Diğer yöntemler

ING Bankasından Kredi Notunu Öğrenmek Kaç Para?

ING Bank şubelerini ziyaret ederek talep etmiş olduğunuz “Risk Raporu” için asgari ve azami tutarı vardır. Bankanın herhangi bir şubesine gidip risk raporu almanız durumunda ödemeniz gereken para miktarı 19,90 TL olarak belirlenmiştir.

Dilerseniz diğer öğrenme veya sorgulama yöntemini deneyip, 3 ayda 1 kere paket öğrenme sistemine üye olabilirsiniz. Bu durumda ödemeniz gereken sorgulama ücreti ise 5,90 TL olarak belirlenmiştir.

İnternet ve telefon bankacılığı üzerinden alınacak risk raporu belgesi için ödenecek para miktarı ise 15,90 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca bu sorgulama yöntemlerinin en hızlı ve kolay alınabilenleri bunlar (İnternet ve telefon) olmaktadır.

Buna göre, ING bankasından kredi notu öğrenmek için ödeme yapılacak para miktarları şu şekildedir;

  • İnternet’ten kredi notu öğrenme: 15,90 (BSMV Dahildir.)
  • Telefon’dan risk raporu öğrenme: 15,90 (BSMV Dahildir.)
  • Şubeden risk raporu alma: 19,90 (BSMV Dahildir.)

Dilerseniz hemen buraya tıklayıp, ING resmi İnternet sayfasına giriş yapabilirsiniz. Ayrıca size en yakın banka şubesini ziyaret ederek, konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir