IBAN Numarası Nasıl Öğrenilir?

IBAN numarası sorgulama veya öğrenme işlemi yapmak için doğru adres burası! Herhangi bir banka hesabına tanımlı olan iban no sorgulama işlemi yapmak için aşağıda belirtilen yönergeleri izleyiniz.

Dikkat! Aşağıda verilen bilgiler, bankalar için ayrı ayrı belirtilmiştir. Bu nedenle aşağıda verilen başlıklar içerisinde, hizmet aldığınız bankayı bulun ve o banka için verilen bilgileri inceleyiniz.

IBAN Numarası Hesaplama Bilgileri Nasıl Sorgulanır?

  • Garanti Bankası

Garanti bankası müşterileri, çok kolay ve hızlı bir şekilde hesaplama yapabiliyor. Hesaplama diyoruz çünkü bankalar bu sorgulama işlemini, hesaplama olarak adlandırır. Garanti bankası müşterilerinin IBAN numaralarını öğrenme işlemi yapabilmesi için tıklayınız. Dikkat! Garanti müşterileri bu işlemi yapmak için “hesap numarası ve şube koduna” ihtiyaç duyabilir.

  • Akbank

Akbank müşterileri sorgulama sayfasına ulaşmak için tıklayınız. Sorgu ekranı karşınıza çıktıktan sonra hesap numarası ve şube kodu bilgileri istenecektir. Bu bilgileri girdikten hemen sonra hesapla butonuna basın. Hesaplama robotuna girilen bilgiler doğru ise, tüm bilgiler verilecektir.

iban no sorgulama

  • Ziraat Bankası

Ziraat bankası müşterilerinin hesaplama sayfasına giriş yapabilmesi için gereken site burası. Ziraat hesaplama ekranı karşınıza çıktıktan sonra sizden üç soruya doğru yanıt vermeniz istenecektir. Bu üç sorunun ilki; şubeniz olacaktır. Bu kısım oldukça kolay çünkü tüm şubeler menüde sıralı olarak karşınıza çıkacaktır. Ardından “müşteri no ve ek no” bilgilerini girmeniz yeterli olacaktır.

  • QNB Finansbank

QNB Finansbank müşterileri bu konuda oldukça şanslı olacaktır. Nitekim aynı sayfa üzerinden şube, ATM ve IBAN rakamları öğrenilebilir. IBAN numaralarını öğrenebilmek için giriş yapılması gereken sayfa burası.

iban no ogrenme

  • Halkbank

Halkbank müşterileri, aynı sayfa üzerinden üç farklı işlemi aynı anda yapabilir. Hesap no ve şube bulma işlemini yapılabilirken, aynı sayfa üzerinden IBAN’larını hesaplama işlemi yapılabiliyor. Bu işlemi yapmak için göz atılması gereken sayfa şurası.

  • Denizbank

Denizbank vadeli veya vadesiz hesabı olan ve bu kontrolü yapmak isteyen kişiler, 4 farklı soruya yanıt veriyor. Bu soruların ilk ikisi oldukça basit. Öyle ki, cevap için arama yapmaya bile gerek kalmıyor. Sorular şu şekilde; bağlı bulunan şubenin bulunduğu il, hesabın bağlı olduğu şube, hesap numarası ve son olarak ek no sorularına yanıt verilir. Bu sorulara doğru yanıtı verip, hesaba bağlı olan IBAN numarasını öğrenmek için buraya tıklamanız yeterlidir.

Hesabımın IBAN Numarası Nasıl Hesaplanır?

  • TEB (Türkiye Ekonomi Bankası)

Türk Ekonomi Bankası (TEB) müşterileri için sorgulama yapmak son derece basit bir işlemdir. Şehir, şube ve hesap bilgilerini girmeniz yeterli olacaktır. Hesaplama yapmak için tek yapmanız gereken işlem buraya tıklamak olacaktır.

iban numarasi hesaplama

  • Türkiye İş Bankası

Türkiye iş bankası müşterileri buradan gerekli rakamlara ulaşabilir. Bu sayfa üzerinden yanıt bulması gereken sorular ise şu şekilde; hesap tipi, (vadeli veya vadesiz mevduat hesabı) şube kodu ve hesap bilgileri olmaktadır.

  • Yapıkredi Bankası

Bu sorgulama işlemi için tek bir soru soran banka var. O banka, “Yapıkredi bankası” olmaktadır. Sadece hesap no kısmına, ilgili hesaba ait rakamları belirtmeniz yeterli olacaktır. Yapıkredi için işlem yapmak isteyenler buradan yapabilirler.

  • Fibabanka

Fibabanka müşterileri, bankanın resmi WEB sayfasına giriş yaparak hesaplama yapabilir. Ana sayfada bulunan menüler arasına gizlenmiş olarak görünen “IBAN hesaplama” butonu, pratik ve kolay bir sorgu ekranı sunuyor. Sadece hesap bilgilerini vermeniz yeterli olacaktır. Ana sayfaya ulaşmak için buranın tıklanması yeterli olacaktır.

Hesaba bağlı olan IBAN’ı numarasını öğrenmek için gerekli bilgileri öğrenemediğini düşünenler, aşağıya yorum bırakabilir. Yorumlara, aklınıza takılan tüm soruları yazabilirsiniz. Uzman kadromuz tarafından sorularınıza en kısa süre içerisinde yanıt verilmeye çalışılır.

1 Yorum

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir