IBAN Numarası Nasıl Öğrenilir?

IBAN numarası sorgulama veya öğrenme işlemi yapmak için doğru adres burası! Herhangi bir banka hesabına tanımlı olan iban no sorgulama işlemi yapmak için aşağıda belirtilen yönergeleri izleyiniz.

Dikkat! Aşağıda verilen bilgiler, bankalara göre verilmiştir. Bu nedenle aşağıda verilen başlıklar içerisinde, hizmet aldığınız bankayı bulun ve o banka için verilen bilgileri inceleyiniz.

İban Numarası Nasıl Sorgulanır?

  • Garanti Bankası

Garanti bankası müşterileri, çok kolay ve hızlı bir şekilde hesaplama yapabiliyor. Hesaplama diyoruz çünkü bankalar bu sorgulama işlemini, hesaplama olarak adlandırır. Garanti iban no öğrenme işlemi yapmak için bknz. Dikkat! Garanti müşterileri bu işlemi yapmak için “hesap numarası ve şube koduna” ihtiyaç duyabilir.

  • Akbank

Akbank müşterileri sorgulama sayfasına ulaşmak için bknz. Sorgu ekranı karşınıza çıktıktan sonra hesap numarası ve şube kodu bilgileriniz istenecektir. Bu bilgileri girdikten hemen sonra hesapla butonuna basınız.

iban no sorgulama

  • Ziraat Bankası

Ziraat bankası müşterileri için hesaplama sayfası için bknz. Ziraat hesaplama ekranı karşınıza çıktıktan sonra sizden üç soruya doğru yanıt vermeniz istenecektir. Bu üç sorunun ilki; şubeniz olacaktır. Bu kısım oldukça kolay çünkü tüm şubeler menüde sıralı olarak karşınıza çıkacaktır. Ardından “müşteri no ve ek no” bilgilerini girmeniz yeterli olacaktır.

  • QNB Finansbank

QNB Finansbank müşterileri bu konuda oldukça şanslı olacaktır. Nitekim aynı sayfa üzerinden şube, atm ve iban numarasını öğrenebiliyorlar. IBAN numarasını öğrenmek için bknz.

iban no ogrenme

  • Halkbank

Halk bankası müşterileri, aynı sayfa üzerinden üç farklı işlemi aynı anda yapabiliyor. Hesap no ve şube bulma işlemini yapabilirken, aynı sayfa üzerinden iban no hesaplama işlemi yapılabiliyor. Bu işlemi yapmak için bknz.

  • Denizbank

Denizbank müşterileri bu kontrolü sağlamak isterse, 4 farklı soruya yanıt veriyor. Bu soruların ilk ikisi oldukça basit hatta cevap için arama yapmaya bile gerek kalmıyor. Sorular şu şekilde; şubenin bulunduğu il, hesabın bağlı olduğu şube, hesap no ve son olarak ek no sorularına yanıt veriliyor. Bu sorulara doğru yanıtı verip, hesaba bağlı olan iban numarasını öğrenmek için bknz.

İban No Hesaplama

  • TEB (Türkiye Ekonomi Bankası)

TEB müşterileri için sorgulama yapmak son derece basit bir işlem olacak. Şehir, şube ve hesap numarası bilgilerini girmeniz yeterli olacaktır. Hesaplama yapmak için tek yapmanız gereken işlem bknz.

iban numarasi hesaplama

  • Türkiye İş Bankası

Türkiye iş bankası müşterileri buradan gerekli rakamlara ulaşabiliyor. Bu sayfa üzerinden yanıt bulması gereken sorular ise şu şekilde; hesap tipi, (vadeli veya vadesiz mevduat hesabı) şube kodu ve hesap numarası olmaktadır.

  • Yapı Kredi Bankası

Bu hesaplama işlemi için tek bir soru soran banka var. O banka, “yapı kredi bankası” olmaktadır. Sadece hesap no kısmına, ilgili hesaba ait rakamları belirtmeniz yeterli olacaktır. Yapı kredi için işlem yapmak isteyenler bknz.

  • Fibabanka

Fibabanka müşterileri, bankanın resmi web sayfasına giriş yaparak hesaplama yapabiliyor. Ana sayfada bulunan menuler arasına gizlenmiş olarak görünen “iban hesaplama” butonu, pratik ve kolay bir sorgu ekranı sunuyor. Sadece “hesap no” bilgilerini vermeniz yeterli olacaktır. Ana sayfaya ulaşmak için bknz.

Ayrıca kredi notu başlıklı sayfayı ziyaret ederek, KKB skorunu sorgulama işlemi yapabilirsiniz. KKB (Kredi Kayıt Bürosu) banka skoru hakkında sürekli olarak bilginiz olması, güncel kredi veya kredi kartı başvuruları için fayda sağlayacaktır. Başvuruların onay alıp almama durumu, daha önceden bir ihtimalde olsa tahmin edilebiliyor.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir