HSBC Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

HSBC taşıt kredisi için yapılan kampanyaya katılım şartları ve koşulları bu sayfada belirtilmiştir. Dilerseniz “kredi başvuru” kutucuklarını tıklayıp, hemen “kredi hesaplama” işlemi yapabilirsiniz. Hesaplama işlemleri yaparken faiz oranları, vade seçenekleri, ödeme yöntemleri ve dosya masrafları gibi bir çok bilgiye anında ulaşabilirsiniz. Dilerseniz hemen “HSBC taşıt kredisi şartları” ve gerekli belgelerine kısaca bir göz atalım.

En fazla ne kadar kredi çıkar?

HSBC bankası üzerinden başvuru yaparken en üst limit ve alt limit sınırlamaları, her bankada olduğu gibi vardır. Bu limit bilgileri aşağıda belirtildiği şekilde kullandırılır.

Sıfır km araca ne kadar kredi çıkar?

 1. Almak istediğiniz aracın fatura bedeli 100.000 TL üzerinde ise 100 bin liraya kadar olan bu bedelin %70’i kadar kredi kullanabilirsiniz. Yani arabanın 100 bin liraya kadar olan kısmı için 70.000 liraya kadar finansman alabilirsiniz.
 2. Alınmak istenen aracın fatura bedeli 100.000 liranın üzerinde ve aracın değeri 100 bin liranın üst rakamlarına ulaşıyor ise %50’sine kadar finansman alabilirsiniz. Örneğin arabanın tutarı 150 bin lira ise banka size bunun yüzde ellisini yani 75 bin lirasına kadar temin edebiliyor.

En fazla kaç para alabilirim?

2 El araç için en fazla ne kadar kredi alabilirim?

 • İkinci el araç alırken ise kasko bedelinin TL cinsinden maksimum %70’ine kadar, üst limitli kredi kullanabilirsiniz.
hsbc arac kredisi sartlari
şartlar ve koşullar

HSBC’den Araç Kredisi Alırken Şartlar Nelerdir?

HSBC bankası taşıt kredisine başvuru şartları ise oldukça basit! Dilediğiniz başvuru noktasını kullanarak, sadece T.C. kimlik numarası ve adınıza kayıtlı cep telefonlarınız ile başvuru yapabilirsiniz. Evet, yanlış duymadınız! Sadece adınıza kayıtlı cep telefonu numarası ve nüfus cüzdanınız ile başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru için bazı teminat bilgi ve belgeleri talep edilebilir. Bu hususlara kısaca göz atmak gerekirse;

 1. Araç rehin ibaresi,
 2. Kasko (bankalar araç kredisi verirken, alınan araca kasko yapılmasını zorunlu kılıyor.),
 3. KTK Zorunlu Mali Mesuliyet Sigortası,

Banka gerekli görmesi halinde, ek teminat talep etme hakkını saklı tutuyor. 2 El taşıt alacaklar için bazı sınırlamalar getirilebiliyor. Bu sınırlamalara da hemen kısaca bir göz atmak gerekirse;

 1. Arabanın yaşı,
 2. Kredinin vade (taksit) yıl sayısı,
 3. Banka tarafından belirlenen en üst vade sayısına göre belirlenen limit, sekiz (8) yılı aşmıyor.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz teminatları zorunlu kılmıyor. Bu teminatlar, müşterinin talebine ve görüşüne göre değişiklik gösterebiliyor. Yani aslında banka burada biraz kolaylık sağlayabiliyor.

hsbc tasit kredisi gerekli belgeler
gerekli belgeler

HSBC Araç Kredisinin Gerekli Belgeleri Nelerdir?

Başvuru için gerekli bazı bilgi ve belgeleri hemen sıralamak istiyoruz;

 1. Başvuru formunun doldurulması gerekiyor.
 2. Kişinin adına hazırlanmış olan kimlik belgesi. (T.C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı, ehliyet ve/veya pasaport.)
 3. Kişinin adına kayıtlı “gelir belgesi”. (Ücretli çalışanlar için son ay çalışıldığını gösteren “maaş bordrosu”.)
 4. Alınacak arabanın “proformo faturası” ve “ruhsat fotokopisi” gerekli olacaktır.
 5. Başvuru yapan kişinin adına kayıtlı herhangi bir fatura. (Elektrik, su, doğal gaz, vb.)
 6. Yine başvuru sahibinin, son aya ait SGK (Sosyal Sigortalar Kurumu) bildirgesi.

HSBC taşıt kredisine başvuru yaparken istenen belgeler ve evraklar yukarıda belirtilmiştir. Banka ek bilgi ve belge isteme hakkını saklı tutarken, başvuru sahibinden kefil talep edilebiliyor. Şayet kefil talep edilirse, kefilden de aynı bilgi ve belgeler istenebiliyor. Dilerseniz tüm bu bilgileri güncel olarak bankanın resmi adresi üzerinden edinebilirsiniz. Bu sayfaya ulaşmak için lütfen bknz.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir