HGS Nereden Alınır?

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) olmadan ücretli geçiş noktalarından geçiş yapan sürücüler, “kaçak geçiş” yapmış olur. Kaçak geçiş yaparak, cezalı ödemeler yapmamak için, HGS başvurusu yapılması önerilir. Başvuru yapmak için gerekli tüm bilgileri dikkatli bir şekilde inceleyiniz. Gereken evraklar ve/veya belgelerin yanı sıra, tüm ücretlerin ödenmesi gerekir.

Dikkat! Bu sisteme abone olurken istenen belge ve evrakları öğrenmek için, yazının devamına göz atınız.

hgs etiketi

HGS Kart ve Etiketi Nereden ve Nasıl Alınır?

Bu sisteme en kolay ve en hızlı başvuru yapacağınız nokta PTT şubeleri olmaktadır. Ayrıca bir çok banka tarafında da bu hizmete başvurular alınmaktadır. Ayrıca yüklemeleri yine banka ve PTT aracılığı ile yapılmaktadır.

PTT Şubelerine HGS Başvurusu Nasıl Yapılır? Hangi Belgeler İstenir?

PTT merkez ve iş yerlerine istenen belgeler veya evraklar ile giderek, başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Bireysel başvuru yapacak kişilerin, aşağıda belirtilen belgeleri yanında bulundurması gerekir.

  • Kimlik belgesi
  • Araç ruhsatı ve/veya ruhsat fotokopisi

Şirket araçları için yapılan başvurularda istenen belgeler ise şu şekildedir;

  • Kimlik belgesi
  • Temsil belgesi
  • Araç ruhsatları veya ruhsat fotokopileri

Hızlı Geçiş Sistemi yerine, Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) abonesi olmak istiyorsanız, bu konuda bilgi vermiş olduğumuz sayfaya göz atınız.

hgs sistemi

HGS Nedir?

17 Eylül 2012 yılında ülke genelinde kullanılmaya başlanan bir sistemdir. Köprü, tünel ve otoyollar gibi, ücretli geçiş yapılan yollar için kullanılır. Ödemelerin pasif olarak RFID teknolojisi kullanılarak yapılmasına denmektedir. HGS kart ve etiketleri, ekonomik ve uzun ömürlü çalışma sistemine göre tasarlanmıştır.. Radyo frekans sistemini kullanması, pilsiz olarak çalışmasına olanak tanıyor. Ayrıca kopyalama ihtimaline karşı alınan güvenlik tedbirleri, oldukça güvenilir bir sistem olmasını sağlıyor.

Köprüler, kara yolları ve tünellerin yanı sıra, artık bir çok noktada kullanılmaya başlandı. Bu noktalardan geçerken Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) kullananlar, bekleme süresini minimuma indirmiş oluyor. Dilerseniz hemen HGS kart veya etiketinin nereden ve nasıl alınacağını belirtelim.

Bu sisteme dahil olmadan önce, bakiye yükleme veya borç sorgulama seçeneklerine mutlaka göz atınız. Bakiye yükleme işlemlerini PTT üye iş yerleri, internet sitesi ve anlaşmalı bankalar aracılığı ile yapabilirsiniz.

Konu hakkında aklınıza takılan herhangi bir husus kaldı mı? Lütfen aklınıza takılan herhangi bir kısım varsa, en alttaki yorum kutucuğuna yazınız. Yapmış olduğunuz yorumlara, en kısa zamanda yanıt verilecektir. Müşteri hizmetlerine ulaşmak için https://hgsmusteri.ptt.gov.tr sayfasına bakınız.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir