Fibabanka Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Fibabanka kredi notu öğrenme ve sorgulama işlemi, ortalama 5 dakika içinde yapılabilir. Üstelik bir çok sorgulama yöntemi var! Dilediğiniz yöntemi kullanarak, anında “kredi notlu risk raporu belgesi” alabilir, banka ve finans kuruluşları üzerinden, güncel borç veya kredili bakiye durumu öğrenilebilir. Dilerseniz hemen “kredi notu öğrenme” sayfasına gidebilir veya aşağıda verilen yöntemleri inceleyebilirsiniz.

Findeks kredi notu nedir?

Findeks kredi notu: KKB (Kredi Kayıt Bürosu) tarafından sayısal veriler baz alınarak hazırlanan ve bankalar tarafından referans olarak kabul edilen bir belge türüdür. Son 5 yıllık parasal faaliyetlerin tamamı, bu belge üzerinden incelenebilir. Ayrıca detaylı risk raporu alınırsa; güncel borç, bakiye ve kredi limiti bilgilerine ulaşılabilir.

fibabanka kredi skoru
Fibabanka kredi skoru

Kredi notu öğrenmenin faydaları nelerdir?

Bireysel kredi notu öğrenmenin bir çok faydası vardır! Bu fayların başlıca gelenleri şu şekildedir;

  • Bankalara olan tüm borç bilgileri görünür

Herhangi bir bankaya, bilinmeyen bir borç olabilir. Bu belgeye sahip olunduktan sonra “bankalara ne kadar borcum var?” sorusunun cevabı alınabilir.

  • Hesap bakiye bilgileri görünür

Banka ve finans kuruluşları üzerinden daha önce açılmış olunan bir banka hesabı olabilir. Önceki hesaplar içerisinde bulunan para miktarı, bu belge sayesinde öğrenilebilir.

  • Bankalar ne kadar kredi verir sorusuna ipucu

Banka ve finans kuruluşları bana ne kadar kredi verir sorusuna (tahmini) bir yanıt alınır! Verilen belge üzerinde belirtilen puan durumuna göre skor analizi yapılabilir. Çok riskli, riskli, orta riskli ve iyi gibi faktörler analiz edilebilir.

Risk raporunu hemen öğren!

Fibabanka Risk Raporu Nasıl Alınır?

Fibabanka kredi skoru öğrenme ve sorgulama işlemi yapmak için hemen en yakın şubeye gidebilirsiniz. Şube personelleri bu konuda size son derece etkili bir şekilde hizmet verecektir. Ayrıca bankanın resmi İnternet sitesi, mobil uygulaması ve müşteri hizmetleri telefon numaraları üzerinden de detaylı bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz bknz. bankanın resmi WEB sayfasına anında giriş yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir