Banka Hesabı Açma Yöntemleri

Banka hesabımı açmak mı istiyorsun?” O zaman doğru adrese geldin! Türkiye’de faaliyet gösteren herhangi bir bankadan hesap açmak için, gerekli tüm bilgiler burada. Dilerseniz “başvuru” menüsü üzerinden, işlemi hemen tamamlayabilirsiniz.

Vadeli veya Vadesiz Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Bankalardan vadeli veya vadesiz hesap açmak için yapılması gerekenler oldukça basittir. Aşağıda verilen herhangi bir yöntemi uygulayıp, ortalama 5 ile 10 dakika arasında bir hesaba sahip olabilirsiniz!

 • Şubeden Vadeli veya Vadesiz Mevduat Hesabı Açma

Herhangi bir banka şubesine giderek, anında hesap açabilirsiniz! Tek yapmanız gereken, başvuru formunu doldurmak olacaktır. Başvuru formunu doldurduktan sonra, başvuru durumunuz kontrol edilmektedir. Bu durum kontrolleri sırasında, en çok dikkat edilen husus ise, “Findeks kredi skoru” olmaktadır. Puan durumunuzu öğrenmek için, renkli yazıya tıklayınız. Ayrıca şubelere giderek, sıra bekleme derdine katlanmanız gerek yok! İnternet ve telefonla hesap açma yöntemleri, bu yazının devamında gösterilmiştir.

Ziraat bankası telefonla başvuru

 • Telefondan Hesap Açma Başvurusu (Müşteri Hizmetleri)

Öncelikle hesap açmak istediğiniz banka adına karar vermelisiniz. Ardından bu banka ile “müşteri hizmetleri telefon numarası” üzerinden iletişime geçiniz. Çağrı merkezine ulaşım sağladıktan sonra, “hesap açma” veya “hesaplar” menüsüne giriş yapınız. Bu menüye giriş yaptıktan sonra, açıklayıcı bilgiler verilecektir. Eğer çağrı merkezinin böyle bir menüsü yoksa, direkt olarak müşteri danışmanına bağlanmayı deneyiniz. Müşteri danışmanları tarafından, bilgi ve belge detayları verilecektir.

Kredi kartına başvuru

banka hesabi acma

İnternet’ten Banka Hesabı Açma Başvurusu

İnternet üzerinden banka hesabı açmak, ortalama 5 dakika sürmektedir. Öncelikle hesap açmak istediğiniz bankayı belirlemeniz gerekmektedir. (Bir kaç örnek bankaya ihtiyaç duyarsanız, sayfanın en altına not alınmıştır.) Belirlenen bankanın, resmi İnternet adresine giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra, sayfada bulunan arama kutucuğuna “hesap açma” yazabilirsiniz. Ayrıca bu işlem için ayrılan menüye tıklamanız yeterli olacaktır. Bankaları aramak için Google arama motorunu kullanabilirsiniz.

internetten banka hesabi

Bankadan Hesap Açarken Hangi Belgeler Gerekir?

Herhangi bir banka üzerinden hesap açmak isteyenler için, bazı şartlar ve koşullar vardır. Bu şartlara geçmeden önce, hesap açılması için gereken belgeleri belirtmek istiyoruz.

 1. Başvuranın kimlik bilgileri (Ad, soyad, T.C. kimlik numarası, vs.)
 2. Adınıza kayıtlı telefon numarası

Genelde bankalara hesap açma başvurusunda bulunan bir müşteriden, sadece bu bilgiler istenmektedir. Fakat! Bazı banka ve finans kuruluşları, aşağıda belirtmiş olduğumuz bilgileri de isteyebiliyor.

 1. Kimlik bilgileri
 2. Telefon numarası
 3. Düzenli gelir belgesi veya yazılı ve sözlü beyan
 4. Çalışma durumu (Çalışan, işveren, vb.)

Dikkat! Bazı banka ve finans kuruluşları, hesabı olmayan kişileri, direkt olarak şubeye davet ediyor. Bu durumda başvurulan banka şubesine gidilmesi gerekir.

En Kolay Banka Hesabı Açan Bankalar

 • Garanti Bankası
 • Akbank
 • QNB Finansbank
 • Albaraka Türk
 • Denizbank
 • Yapıkredi bankası
 • Kuveyt Türk
 • TEB (Türk Ekonomi Bankası)
 • ING bank
 • Ziraat Bankası
 • Türkiye Finans Bankası
 • Vakıfbank
 • Türkiye İş Bankası
 • Fibabanka

Daha bir çok finans kuruluşu üzerinden, “banka hesabı” açabilirsiniz!

En kolay ve hızlı banka hesabı açmak” için gerekli bilgileri sunduk. Konu hakkında aklınıza takılan herhangi bir husus var mı? Eğer varsa, bir alt kısma yorum bırakabilirsiniz! Sorulan tüm sorulara, en yakın zamanda cevap verilmeye çalışılıyor. Ayrıca bizi Facebook, Twitter ve Instagram gibi diğer sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz. Sosyal medya takipçilerimiz, bankalar tarafından düzenlenen kampanyalardan, daha erken haberdar oluyor!

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir