Asgari Ücret Zammı

2019 yılı asgari ücret zam oranı belli oldu mu? 21.12.2018 günü yapılan toplantı sonrası, önemli açıklamalar yapıldı. Sendikalar tarafından yapılan açıklamalara göre, her sene olduğu gibi bu senede TUİK tarafından bir öneri yapıldı. Asgari ücret zam oranı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bankanı, Zehra Zümrüt Selçuk tarafından açıklandı!

2019 asgari ucret

Yapılan zam oranına göre yeni asgari ücret 417 TL zam yapıldı ve 2.10 TL olarak belirlendi! Vatanımıza ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyor, ekonominin daha iyi yerlere gelmesini ümit ediyoruz.

TUİK Asgari Ücret Açıklaması Yaptı

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) tarafından yapılan açıklama, yine hafif, ağır ve orta iş sınıflarına yönelik yapıldı. Yapılan bu açıklamanın, iş ve işçilere yönelik ayrım olduğunu vurgulayan bir çok kesim var! TUİK tarafından yapılan 2019 Asgari Ücret Zam oranı, Türk-İş ve diğer sendikalar tarafından da yorumlandı.

TUİK tarafından yapılan Asgari Ücret önerisi ise şu şekilde;

  • Ağır işler için asgari ücret zammı 2 bin 213 TL
  • Orta ağırlıktaki işler için zam oranı bin 978 TL
  • Hafif işler için asgari ücret zam oranı bin 841 TL

Türkiye İstatistik Kurumu ve Türk-İş sendikasının ön planda olduğu 21 aralık günü, Asgari ücret zammının ne kadar olduğu konusunda yine karara varılamadı. Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan son toplantıda, 2019 yılının asgari ücret zam oranının da belli olacağı tahmin ediliyor.

2019 Asgari ücret zammı belli olduğu zaman, bu sayfa üzerinden sizlerle paylaşımda bulunacağız. Bizi sosyal medya üzerinden takip ederek, güncel konulara anında ulaşabilirsiniz.

Ayrıca bankacılık ve finans konuları hakkında tüm bilgileri alabileceğiniz sayfamız www.tasitkredisi.org olmaktadır. Sayfalarımız üzerinden dilediğiniz sorunun cevabını alabilir, aklınıza takılan konulara yorum yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz yorumlar, uzman kadromuz veya deneyimli takipçilerimiz tarafından cevaplanıyor. Sizlerde sorulan sorulara cevap yazabilir, bilginiz dahilinde merak edilenleri öğretebilirsiniz.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir