Araba Alırken Hangi Kredi Kullanılmalı?

“Araba alırken hangi kredi alınmalı? Taşıt kredisi mi yoksa bireysel ihtiyaç kredisi mi daha mantıklı?” Bu sorulara doğru cevabı bulmak için akıllıca fikirleri buradan alacaksınız! Otomobil veya diğer motorlu araçları alırken aklınıza herhangi bir husus takılırsa, en alttan bize sorabilirsiniz.

Banka ve finans kuruluşları tarafından ihtiyaca uygun sunulan kredi tiplerine karar vermek çok önemli bir husustur. Kampanya ve faiz oranları, kritik kararı verme açısından büyük önem taşır. Bu kriterleri göz önüne alırken, yapılması gerekenler aşağıda detaylı olarak sunulmuştur.

Araç Alırken Hangi Kredi Kullanılır?

Genel olarak hayali kurulan arabaya sahip olmak için banka kredisine ihtiyaç duyulur. Bankalar ve finans kurtuluşları, yıl boyu bir çok kampanya ile vatandaşa hizmet sunar. Bu ürünler için başvuru yapmadan önce, bazı kriterler çok büyük bir öneme sahip olur. Bu kritik kararın içerisinde dikkati çeken ilk iki madde ise; “faiz oranları” ve “kampanyalar” olur.

hangi kredi
Hangi kredi tipi seçilir?

Faiz oranlarına göre seçim yapılabilir!

Taşıt kredisi faiz oranlarını öğrenmek için “güncel faizler sayfasına göz atabilirsiniz. Faiz oranları, bir çok kişi için hizmet alırken dikkat edilmesi gereken ilk husus olur. Alınan “ana para” miktarına karşı ödenecek olan “faizli tutar” oldukça büyük bir öneme sahiptir.

Finansman veren bankalar

Örneğin %0,90 faizli bir “taşıt kredisi” ile yüzde 1,50 faizli “bireysel ihtiyaç kredisi”, aynı ilgi ve alakayı görmeyecektir. Geri ödeme tutarı, faizle birlikte ödenecek tutar olacaktır. Bu nedenle başvuru yapmadan önce mutlaka bu oranlar göz önüne alınır.

Kampanyaları dikkate alın!

Hayalleri süsleyen otomobile sahip olmak için kampanyalar sürekli olarak takip edilebilir. Banka ve finans kuruluşları sürekli olarak cazip kampanyalar düzenliyor. Gerek taşıt kredisi, gerek bireysel ihtiyaç kredileri için çok avantajlı faiz oranları ya da ödeme seçenekleri sunuluyor. Mesela çok avantajlı bir ihtiyaç kredisi kampanyası, araba almak için bazen mantıklı olabiliyor.

otomobil kredisi
Kullanılması gereken ürün tipi

Aslında taşıt kredileri sadece araba almak için sunulur. Bu nedenle müşteriye ilk olarak bu seçenek tavsiye edilir. Fakat bazen avantajları olduğu gibi dezavantajları yok değil. Yapacağınız analizler sonucuna göre bu kararı kendiniz vermelisiniz. Nitekim banka ve finans kuruluşları bu konuda sizin yerinize asla ve asla karar veremezler. Lütfen başvuru kararı alırken, danışmanın sizin yerinize karar vermesine müsaade etmeyiniz. Daha sonra herhangi bir problem oluşur ise sizin bu sorunla baş etmeniz gerekecektir.

Risk raporunu sorgula!

Araba alırken bankadan hangi kredi alınması akıllıca olur?” Bu soruya karar verme aşamasında hala soru işaretleri yaşıyorsanız, lütfen bizlere yorum olarak belirtiniz. Uzman kadromuz ve değerli takipçilerimiz sayesinde, kısa sürede sorunuz yanıt bulacaktır. Ayrıca yukarıda verilen bilgileri otomobil, kamyonet, motosiklet, kamyon ve TIR için değerlendirmeye alabilirsiniz. Belirtmiş olduğumuz bilgiler tavsiye niteliği taşımaz! Lütfen finansal destek alırken, kendi kararlarınızı veriniz.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir