2 El Araç Kredisi Nasıl Alınır? Dikkat

2 El araç kredisi almak için gereken tüm bilgileri bu sayfadan alabilirsiniz! Dilerseniz sayfada bulunan “2. el taşıt kredisi başvurusu” başlıklı butonları kullanabilirsiniz. Ayrıca sıfır ve ikinci el araba kredisi nasıl alınır sorularına detaylı yanıtları sayfanın devamında bulabilirsiniz.

İkinci El Taşıt Kredisi Nasıl Alınıyor?

Satın almak istediğiniz araba ikinci el ve bu otomobil için banka kredisi çekmek mi istiyorsunuz? Merak ettiğiniz ve öğrenilmesi gereken tüm bilgileri sizler için araştırdık! Dilerseniz hemen yapılması gerekenler ve gerekli belgeler hakkında bilgiler verelim.

İkinci El Araba Almak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler Nelerdir?

Öncelikle almak istediğiniz araç modelinin fark etmediğini bilmenizi isteriz.

 1. Otomobil,
 2. Kamyonet,
 3. Motosiklet,
 4. Kamyon,
 5. TIR…

Yukarıda örnekleri verilen araçların hangisi olursa olsun, bankalar finansman kaynağı sunabilir.

 1. İlk olarak, almak istediğiniz araba tipine karar vermeniz gerekiyor.
 2. Sonra hangi bankadan kredi almanız gerektiğine karar vermeniz gerekecektir.
 3. Başvuru yapmak için bazı konuları önceden araştırmış olmanız gerekmektedir. Bu konuların en başında “faiz oranları” gelebilir. Faiz oranları ve vade seçenekleri, araştırılması gereken ilk konular arasında yer alır.
 4. Artık başvuru ve başvuru için gerekli belgeleri araştırarak, gerekli işlemleri hemen başlatabilirsiniz.
ikinci el tasit kredisi

ikinci el taşıt kredisi

Nasıl Başvuru Yapılır?

Başvuru yapmak için bankalar ve finans kuruluşları tarafından sunulan başvuru noktalarını kullanabilirsiniz. Bu başvuru noktaları arasında en çok tercih edilenleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • İnternet şubesi,
 • Mobil uygulama (telefon şubesi),
 • Müşteri hizmetleri telefon numarası,
 • Yerel banka şubeleri,
 • ATM (Bankamatik) cihazları…

Yukarıda belirtmiş olduğumuz başvuru noktalarından herhangi birini tercih edebilirsiniz. Bu tercih tamamen size bağlı bir durumdur. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık insanlar banka şubelerine gitmiyor. Direkt olarak, internet ve mobil şubeleri tercih ediyor. Dilerseniz sizde bunlardan birini kullanabilirsiniz.

Hangi Belgeler Gerekiyor?

2. El araç kredisi almak için çok fazla bir belgeye ihtiyaç duymayacaksınız.

 1. Tercih etmiş olduğunuz bankanın resmi internet sayfası üzerinden başvuru yapacaksanız, sadece T.C. kimlik numarası ve cep telefonu numaranız yeterli olacaktır.
 2. Şayet başvuru yapacağınız bankanın zaten müşterisi iseniz, o zaman hiç bir belge istenmeyebilir.
 3. Eğer başvuruyu yerel şubeye giderek yapacaksanız, yanınızda nüfus cüzdanınız olsun. Banka personeli tarafından nüfus cüzdanınız veya kimlik bilgileriniz, teyit amaçlı istenebilir.

Başvuru onay alırsa; aracın ruhsat bilgileri istenebilir. İkinci el araba almak için başvuru da bulunmuş olduğunuz kredi onaylanırsa, banka sizden aracın ruhsat bilgilerini isteyebilir. Ruhsat bilgilerine göre kredi tam onay alacaktır. Nitekim buraya tıklayıp kredi şartları başlıklı sayfayı ziyaret ederseniz, zaten şartlar arasında “araç marka, model ve yaş sınırı” şartlarının olduğunu göreceksiniz. Ruhsat bilgileri, bu şart ve koşulları teyit amaçlı istenebiliyor.

İkinci El Araba için Kredi Var mı?

Evet! Hatta, ikinci el araba almak isteyenler için özel kredi kampanyalar sunuluyor. Bu kampanya veya kredi imkanlarından faydalanmak için Findeks kredi notunun büyük bir öneme sahip olduğunu hatırlatmak isteriz. Bir çok banka ve finans kuruluşu, KKB banka skoru bilgilerinize ulaşmak isteyecektir. Bu bilgiler doğrultusun da başvurulara olumlu ya da olumsuz yanıt verilir. Şayet kredi notu hakkında bir bilgiye sahip değilseniz, lütfen kredi notu sorgulama sayfasını ziyaret ediniz.

KKB Ne Demek? Kredi Kayıt Bürosu Nedir?

Hangi Bankalar Veriyor?

2. El araç almak için finansmana ihtiyaç duyuyorsanız, lütfen hemen buraya göz atınız. Göz atacağınız sayfa üzerinden, taşıt kredisi veren bankaları anında öğrenebilirsiniz. Dilerseniz belirtilen banka ve finans kuruluşlarından herhangi birini tercih edebilir veya daha önce vermiş olduğumuz faiz oranları başlıklı sayfadan kendiniz karar verebilirsiniz.

Aklınıza takılan herhangi bir soru varsa, lütfen alt kısıma yorum bırakın. Sorularınıza en kısa süre içerisinde yanıt bulmaya çalışacak ve sizleri bilgilendirmek için elimizden geleni yapacağımıza emin olabilirsiniz. Hala sosyal medya hesaplarımızı takip etmiyor musunuz? Bizi hemen Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya araçlarından takip ederek, sıfır ve ikinci el araç kredisi haberleri hakkında anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

2 Comments

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir